Rajčević nakon derbija: U takvim utakmicama pretežno presudi voljni momenat

FC Salines i FC Mostar SG proteklog vikenda odigrali su derbi 12. kola Premijer futsal lige BiH, a ovaj put uspješniji su bili tuzlanski Jarčevi koji su slavili sa 6-2, a u tom susret Slobodan Rajčević odigrao je najbolju utakmicu od svog dolaska u Tuzlu.

Slobodan Rajčević junak Jarčeva

FC Salines u 12. kolu bio je domaćin, do tad, neporaženim Mostarcima, a nakon 40 minuta Jarčevi su bodovni zaostatak smanjili na tri boda, sa pobjedom 6-2.

Zasigurno, igrač utakmice bio je bivši reprezentativac Srbije, trenutni kapiten Salinesa, Slobodan Rajčević, koji je tri puta pogodio mrežu golmana Galića, jednom asistirao, te nakon njegovog jednog šuta je postignut i autogol.

Poveli su Mostarci golom Kahvedžića, ali nedugo nakon postignutog pogotka odgovara Salines, odnosno Rajčević, koji iz slobodnog udarca pogađa za 1-1.

Pred kraj prvog poluvremena, trener domaćih, Rajić, u igru uvodi Darka Milanovića, koji prelazi na polu Mostaraca, te Jarčevi kreću sa igrom “pet na četiri”. Pred sami kraj prvog dijela Rajčević pogađa za prednost svoga tima, te se na odmor otišlo sa rezultatom 2-1.

U drugom dijelu tri minute je bilo potrebno Salinesu, odnosno Avdiću, koji nakon odlične asistencije Ivankovića u 23. minuti poveća prednost svoga tima na 3-1.

Brzo nakon toga, Slobodan Rajčević šutira loptu, a ona se odbija od Vladana Vesića, te završava u mreži Mostaraca za 4-1.

Bilal Jelić odgovora u 31. minuti, kada oduzima loptu Ivankoviću, te smanjuje prednost Salinesa na 4-2.

Jeftino je Salines prodao prekid gostima, a nakon asistencije Rajčevića Arnautović pogađa za 5-2.

U samom finišu utakmice Mostar SG u igru uvodi “golmana-igrača”, a tu ulogu preuzeo je Aladžić. Stvorili su Mostarci par prilika, ali nisu uspjeli pogoditi. Rajčević je uspio presjeći jednu loptu te pogoditi na prazan gol za konačnih FC Salines – FC Mostar SG 6-2.

-Bila je tvrda i zanimljiva utakmica za gledanje, ali ujedno i jako teška za igranje. Dobro se poznajemo i u takvim utakmicama pretežno presudi voljni momenat, a ovog puta smo mi više želeli pobedu. Ništa to ne znači, to je samo jedna utakmica, ima još dosta da se igra, i čeka nas playoff. Pokazalo smo ono što u prva dva duela nije izgledalo tako, a to je da smo u najmanju ruku ranvopravni protivnici i da će biti grčevita borba za titulu, kaže Slobodan Rajčević za naš portal.