Salines savladao Hercegovinu u gostima

Viceprvak Premijer futsal lige Bosne i Hercegovine, tuzlanski Salines, danas je upisao prvu pobjedu u novoj sezoni Premijer lige protiv širokobriješke Hercegovine.

Tuzlanski Jarčevi danas su u GSD Pecara u Širokom Brijegu pobijedili Hercegovinu 4-2 te tako stigli do prve pobjede u novoj sezoni.

Hercegovina je povela u 3. minuti golom Davida Barbarića, ali vrlo brzo su odgovorili Jarčevi preko Mirka Marinkovića koji je pogodio za 1-1.

Salines je veći dio utakmice igrao sa igračem više u polju, a u 8. minuti Admir Čorhodžić nakon uigrane akcije pogodio je za prednost svoga tima, te se sa rezultatom 2-1 otišlo na odmor.

Drugo poluvrijeme Hercegovina otvara golom za 2-2 u 22. minuti preko Darka Ivankovića.

Ipak, Jarčevi prvo preko Miloša Radujkovića u 25. minuti, a zatim Mirka Marinkovića u 26. minuti iskorištavaju višak u polju te donose svome timu prednost od 4-2.

Imala je Hercegovina par dobrih prilika da izjednači rezultat, ali nedostajlo je smirenosti u završnici, te se tako rezultat nije mijenjao do kraja susreta.