Play-off za prvaka Premijer futsal lige BiH

Salines trijumfovao u Sarajevu na otvaranju play-offa

FC Salines iz Tuzle slavio je danas u prvom meču četvrtfinala play-offa za prvaka Premijer futsal lige BiH, u Sarajevu, nad FC Centar, rezultatom 3:7 i tako napravio veliki korak ka prolasku u polufinale.

FC Centar – FC Salines (foto: sportsport.ba)

Tuzlaci su sjajno otvorili meč, i u 8. minutu preko Mirka Marinkovića stigli do prednosti.

Samo dva minuta kasnije Darko Milanović je povisio na 0:2.

U samom finišu prvog poluvremena viđena su još dva pogotka. Prvo je Centar preko Amela Handžića, iz kaznenog udarca, u 18. minutu smanjio na 1:2, da bi konačnih 1:3 u prvom dijelu postavio Sead Buljubašić.

Vrijedi spomenuti i da je domaća ekipa u prvih dvadeset minuta promašila i jedan kazneni udarac.

U trećem minutu nastavka Deni Imširović povisuje prednost Salinesa na 1:4.

Četiri minuta kasnije Centar zahvaljujući drugom pogotku Amela Handžića smanjuje na 2:4, ali samo nekoliko sekundi kasnije Deni Imširović ponovo trese mrežu domaćina i donosi prednost od 2:5.

Emir Sipović se ubrzo upisuje u strijelce te smanjuje na 3:5, a tuzlanska ekipa do kraja meča postiže još dva pogotka. Strijelci za konačnih 3:7 bili su još jednom Sead Buljubašić, te Denis Isanović.

Pri rezultatu 3:5 gostima iz Tuzle je isključen Mirko Marinković, ali Sarajlije nisu uspjele da okrenu meč u svoju korist.

Tuzlaci su tako napravili veliki korak ka polufinalu, a to moraju potvrditi još jednom pobjedom nad Centrom, a priliku će imati za nekoliko dana na svom terenu.

FC CENTAR – FC SALINES 3:7 (1:3)