FC Mostar SG

Salines vodi u pobjedama: Fenomenalni Milanović Tuzlacima donio prvu pobjedu

Večeras je u Mostaru u USRC “Midhat Hujdur – Hujka” odigrana prva polufinalna utakmica doigravanja za prvaka Premijer futsal lige BiH.

FC Mostar SG ‘Staklorad’ – FC Salines Tuzla

Izuzetno zanimljivu utakmkcu gledali smo u Mostaru, gdje su se sastali FC Mostar SG ‘Staklorad’ – FC Salines iz Tuzla.

U 6. minuti susreta, domaćin stiže do prednosti od 1:0, preko Pavlovića, te tu prednost uspjeva održati do 15. minute, kada gosti postižu izjednačujući pogodak preko Muratovića. Samo minutu kasnije gosti stižu do prednosti od 1:2, preko Buljubašića, a u 18. povisuju svoju prednost na 1:3 preko Marinkovića, što je bio i konačan rezultat prvog poluvremena.

Već na startu drugog dijela domaći kreću sa visokim napadima, te na samom početku preko Jelića uspjevaju smanjiti prednost gostiju na 2:3. Pokušavali su domaći i pokušavali, Lazarević, Aladžić, Radmilović, Pavlović…, ali nesavladiv je bio golman gostiju Darko Milanović, kojem zasigurno pripada titula igrača utakmice.

Uzvratna, odnosno druga utakmica polufinalnog Play-off doigravanja za prvaka Premijer futsal lige BiH odigrati će se u nedjelju u tuzlanskom Mejdanu. Sa eventualnom pobjedom Salinesa, oni bi se plasirali u finale Play-offa, dok ukoliko bi Mostarci stigli do pobjede odigrala bi se još jedna utakmica u Mostaru, koja bi donijela finalistu.