Premijer futsal liga BiH

Sarajevo ponovo ispustilo tri gola prednosti na svome terenu

Futsaleri Sarajeva i Bosne Kompred podijelili su po bod na utakmici 8. kola Premijer lige odigravši 4:4.

Bila je ovo još jedna utakmica u Skenderiji u kojoj je Sarajevo ispustilo tri gola prednosti, jer su na samom početku drugog dijela imali 4:1, ali su dozvolili gostima da se vrate u meč, te na kraju čak u posljednjim sekundama i napadnu za potpuni preokret, ali je ostalo nerješeno.

Poslije nešto mirnijeg starta utakmica domaći u 8. minutu dolaze do vodstva nakon jako lijepog slobodnog udarca Emira Omerhodžića. Do poravnanja gosti dolaze u 17. minutu golom Admira Čorhodžića, ali posljednja minuta pripada apsolutno domaćima koji prvo preko Senida Hodžića, nakon što je odbijenu loptu poslije šuta Handžića zakucao u gol, dolaze do 2:1, da bi potom dobili i šesti faul kojeg u gol pretvara Nedžad Hodžić za 3:1.

Samo što je krenulo drugo poluvrijeme zbog igranja rukom u kaznenom prostoru domaći dobijaju udarac sa šest metara, a njega u gol pretvara Amel Handžić za 4:1.

Djelovalo je da bi domaći mogli ostvariti pobjedu poslije nekoliko lošijih utakmica, međutim gosti se nisu predavali i vratili su se u meč. Jasmin Spahić je jednu odbijenu loptu u 26. minutu pospremio u gol za 4:2, a onda Sarajevo propušta prilike da postigne i peti gol, prije svega preko Mujezinvoića. Kada nisu mogli oni, jesu gosti. Igrala se 30. minuta kada Mahir Hodžić dolazi do svog gola i pogađa za 4:3.

Brzo nakon toga gosti ostaju i bez trenera. Mirsad Ovčina je nezadovoljan jednom sudijskom odlukom odlučio da ukliže u teren, a zatim je tražio i da se obračuna sa nekim, pa su ga sudije isključile i poslale na tribine.

Bosna Kompred do izjednačenja dolazi prelijepim golom Mahira Hodžića u 36. minutu, a ispostaviće se da je to bio i konačan rezultat meča. Pokušali su domaći sa viškom do kraja da stignu do pobjede, no nisu uspjeli. Najbliži je golu bio Sabahudin Petak, ali iz neposredne blizine nije pogodio, pa su na kraju ekipe podijelile po bod.

GFC SARAJEVO – MNK BOSNA KOMPRED 4:4 (3:1)
Mala dvorana KSC Skenderija
Bez prisustva gledalaca
Sudije: Goran Ilinčić (Doboj) i Zoran Soknić (Istočno Sarajevo)
Strijelci: 1:0 Omerhodžić 8, 1:1 Čorhodžić 17, 2:1 S. Hodžić 19, 3:1 N. Hodžić 20 (10m), 4:1 Handžić 21 (6m), 4:2 Spahić 26, 4:3 Hodžić 30, 4:4 Hodžić 36
Žuti kartoni: N. Hodžić, S. Hodžić (Sarajevo), Ramić (Bosna Kompred)
Crveni karton: Mirsad Ovčina trener MNK Bosna Kompred 32

SARAJEVO: Poračanin, Mršo, Jokić, Handžić, N. Hodžić, Zulčić, Petak, Hršumović, Mujezinović, Đuderija, Duvnjak, S. Hodžić, Bilić, Omerhodžić  Trener: Nijaz Mulahmetović

BOSNA KOMPRED: Čizmić, Beganović, Čorhodžić, Spahić, Zulić, Alibašić, Ramić, Hodžić, Fehratović, Okačić, Kasumović, Smajlović  Trener: Mirsad Ovčina