Senzacija u Tuzli: Beli Anđeo uzeo bod Salinesu

Futsaleri Salinesa i Belog Anđela podijelili su bodove u zaostaloj utakmici trećeg kola Premijer lige BiH u futsalu.

FC Salines Tuzla City – KMF Beli Anđeo

Salines je u meč ušao kao apsolutni favorit, ali na terenu to nisu uspjeli opravdati, te su borbeni gosti uspjeli odnijeti bod iz Tuzle.

Odlično je počelo po ”Jarčeve”. Već u prvoj minuti Srđan Ivanković nastavlja golgeterski niz i djelovalo je da bi ovo mogla biti još jedna jednosmjerna ulica, što se ispostavilo kao netačno.

U 12. minutu gosti uspjevaju da dođu do izjednačenja, kada bivši igrač Jarčeva, Edin Muratović, pogađa gol za poravnanje. No, nije radost gostiju dugo potrajala jer Nermin Kahvedžić ponovo donosi vodstvo domaćinu.

Kada je krenulo drugo poluvrijeme, Salines je odmah pogodio i treći put mrežu gostiju iz Popovog polja. Ovaj put strijelac je bio Benjamin Avdić. I tada je djelovalo da bi oni konačno mogli prelomiti utakmicu, ali ponovo se nije to desilo.

Igrala se 29. minuta kada Davor Arnautović pogađa za 3:2, a dvije minute kasnije i Stefan Janjić trese mreže domaćih za izjednačenje, a ispostaviće se i senzaciju.

FC SALINES – KMF BELI ANĐEO 3:3 (2:1)
Mala dvorana SKPC ”Mejdan”
Gledalaca: 200
Sudije: Amir Omerbašić (Sarajevo) i Mirza Zubić (Visoko)
Strijelci: 1:0 Ivanković 1, 1:1 Muratović 12, 2:1 Kahvedžić  14, 3:1 Avdić 22, 3:2 Arnautović 29, 3:3 Janjić 31
Žuti kartoni: Isanović (Salines)

Salines: Milanović, Ivanković, Isanović, Kahvedžić, Džombić, Manojlović, Marković, Avdić, Blagojević, Selimović, Trifković

Beli Anđeo: Ružičić, Erić, Arnautović, Marinković, Đokić, Miljanović, Jovanović, Pavić, Muratović, Simić, Janjić

Izvor: Sport1.ba