Slavlje Radnika u meču prepunom tenzija

Futsaleri Radnika iz Bijeljine savladali su večeras u Sarajevu domaću ekipu 8:3 u 12. kolu Premijer lige BiH.

Dugovi iz prošlosti i dešavanja sa prve utakmice u Bijeljini doveli su do toga da atmosfera na ovoj utakmici bude prilično usijana, prepuna tenzija. Na sve to došlo je i jako slabo suđenje Vedrana Marčinka i Nikole Tadića, pa je prvo poluvrijeme bilo prilično mučno za gledati.

Sarajevo je dobro ušlo u susret i golom Ibrahima Hršumovića povelo 1:0. Znali su kako da se odupru Radniku i po svaku cijenu su tražili da isključe “višak”, što im je donosilo rezultat. Iako su se oduprli “višku”, Bijeljinci 4 na 4 “prodaju” dobar napad domaćinu, Mirko Marinković zatvara drugu stativu i to je 1:1. Mirko Marinković i Davor Arnautović su nosili Radnik kroz ovu utakmicu, pa postižu još dva gola do kraja poluvremena za 1:3.  Problem Sarajlijama predstavljao je i crveni karton za jednog od najboljih igrača ove sezone, Edisa Mršu, kojeg sudije šalju na prijevremeno tuširanje već u 19. minuti utakmice.

Imali su i domaći kazneni udarac, Anes Džafo ga šalje preko gola, a Harun Čovrk svojim pogotkom ipak vraća Sarajevo na gol zaostatka pred poluvrijeme.

U drugom poluvremenu Arnautović i Marinković nastavljaju da kažnjavaju svaku rupu u odbrani Sarajev,a postižu još po dva pogotka, a jedan je još dodao Vladimir Džombić za ubjedljivo slavlje Radnika. Poraz domaćih ublažio je samo Jasmin Hodžić.

Ovom pobjedom, KMF Radnik je izbio na prvo mjesto na tabeli, iskoristivši poraz Mostar SG u Gornjem Vakufu/ Uskoplju, dok je Sarajevo treće.

GFC SARAJEVO – KMF RADNIK 3:8 (2:3)
Mala dvorana KSC “Skenderija”, Sarajevo
Gledalaca: 150
Sudije: Vedran Marčinko (Mostar) i Nikola Tadić (Banja Luka)
Strijelci: 1:0 Hršumović 4, 1:1 Marinković 17, 1:2 Marinković 19, 1:3 Arnautović 19 (10m), 2:3 Čovrk 20, 2:4 Arnautović 23, 2:5 Arnautović 25, 2:6 Marinković 29, 2:7 Džombić 34, 3:7 Hodžić 36, 3:8 Marinković 36
Žuti kartoni: Džafo, Hršumović, Halilović, Hodžić (Sarajevo), Arnautović, Džombić, Pavić, Rakić (Radnik)
Crveni karton: Edis Mršo (Sarajevo) 19

SARAJEVO: Halilović, Mršo, Džafo, Hršumović, Brkanić, N.Jokić, Šarić, Čovrk, S. Jokić, Honić, Torlaković, Hodžić

RADNIK: Ružičić, Marinković, Pavić, Džombić, Arnautović, Savić, Jovanović, Perković, Marković, Trifković, Jović, Miljković, Rakić