Premijer futsal liga BiH

Sloboda savladala Brotnjo i ostala u trci za playoff

Futsaleri Slobode Kompred savladali su večeras u Tuzli Brotnjo 5:1 i tako ih preskočili na premijerligaškoj tabeli, ali i ostali u trci za plasman u play off u posljednja tri kola regularnog dijela sezone.

Odigrala je Sloboda Kompred zaista kvalitetan meč i zasluženo stigla do trijumfa. Već u trećoj minuti domaći tim dolazi do vodstva. Mehmed Ramić je prošao po desnoj strani, odigrao u sredinu, odbrana na kratko intervenisala, ali pravo na nogu Mahiru Hodžiću koji pogađa za 1:0.

Imali su i jedni i drugi po nekoliko prilika nakon tog gola, a onda izjednačenje. Korner za Brotnjo je izveo Petar Miličević, odbrana Slobode bila uspavana, a to kažnjava Darko Raguž, utrčava im u peterac i pogađa za 1:1.

Ipak, pred sami odlazak na pauzu, Sloboda uspjeva ponovo da povede. Opet je sve krenulo od Mehmeda Ramića, lijepom dijagonalom na drugoj stativi pronalazi Amira Zulića koji vanskim pogađa za 2:1 i rezultat prvog poluvremena.

U 25. minuti Sloboda ima i 3:1. Dino Čizmić je uhvatio loptu, bacio je u kontru za Eldina Hadžialjevića koji je bio jedini na protivničkoj polovini, sjajno se snalazi kapiten Slobode i onda jako lijepo pogađa za 3:1.

Do kraja susreta Sloboda kontroliše meč, te preko Alema Smajlovića i golmana Dina Čizmića postiže još dva gola za konačnih 5:1.

FC SLOBODA KOMPRED – MNK BROTNjO 5:1 (2:1)
Dvorana “Mejdan”, Tuzla
Gledalaca: 250
Sudije: Goran Ilić (Doboj) i Zoran Soknić (Istočno Sarajevo)
Strijelci: 1:0 Hodžić 3, 1:1 Raguž 13, 2:1 Zulić 19, 3:1 Hadžialjević 25, 4:1 Smajlović 28, 5:1 Čizmić 32
Žuti kartoni: S. Dujmović (Brotnjo)

SLOBODA KOMPRED: Čizmić, Hadžialjević, M. Ramić, Hodžić, Zulić, Mujić, Matijašević, Idriz, Smajlović, Trifković, Okačić, Rahmanović, Babajić, Z. Ramić

BROTNJO: Vučić, A: Ivanković, I. Ivanković, Miličević, Raguž, S. Dujmović, Ćorić, Bošnjak, Topić, D. Ivanković, Džida, S. Dujmović