Sloga savladala lidera u Gornjem Vakufu, Radujković hettrikom donio slavlje Salinesu

Futsaleri Sloge iz Gornjeg Vakufa/Uskoplja savladali su u 12. kolu Premijer lige BiH na svom terenu Mostar SG 8:4. Pred oko 600 gledalaca Sloga je odigrala sjajan meč i ostvarila veliku pobjedu protiv aktuelnog prvaka Bosne i Hercegovine.

Iako je Mostar SG poveo u 1. minuti prvim golom Duje Medaka, Vahid Halilović je brzo uzvratio, a Admir Zukan donio u sedmoj minuti potpuni preokret. Ipak, Bilal Jelić i Marijo Aladžić svojim golovima u 17. i 18. minuti vraćaju prednost na stranu Mostara, da bi u posljednjoj minuti prvog poluvremena Admir Zukan i Elmir Turić ponovo preokrenuli rezultat i Sloga sa 4:3 ide na poluvrijeme.

Marijo Aladžić drugim golom izjednačuje u 29. minuti na 4:4, a onda posljednjih 10 minuta prolazi u znaku Sloge, koja preko Amera Delića u 32. minuti, dva gola Haruna Latića u 37. i 38. minuti, te Emira Milanovića u 40. dolazi do velike pobjede 8:4.

Odličan futsal viđen je i u direktnom obračunu za četvrto mjesto u kojem su se sastali Salines i Hercegovina u Tuzli, a Jarčevi slave pobjedu 4:3. Najzaslužniji za trijumf je Miloš Radujković koji je postigao hettrik, a uz njega gol je dodao Alem Kadić. Za goste strijelci su bili Zvonimir Ćavar, David Zovko i Zvonimir Vukoja.

Konjic je stigao do treće pobjede u sezoni i to protiv Brotnja u gostima 6:3. Izabranici Mirka Čampare su odigrali jako dobar meč i ostvarili pobjedu koja će im sigurno mnogo značiti za samopouzdanje koje im je neophodno u borbi za opstanak. Dejan Debelnogić, Amel Handžić, Amir Baručija dva puta, Nermin Jusić i Josip Bilić su bili strijelci za Konjic, dok su za domaće pogađali Ivan Ivanković i Darko Ivanković dva puta.

Sutra se igraju preostala dva meča ovog kola, Doboj u Derventi čeka Slobodu Kompred, a Sarajevo dočekuje u derbiju Radnika.