Play-off za prvaka Premijer futsal lige BiH

Tomićev minimalac i Milanovićeve odbrane odveli finale u majstoricu

Futsaleri Salinesa uspjeli su u drugom meču finala Premijer lige BiH da savladaju FC Mostar SG u malom “Mejdanu” sa 1:0.

Za razliku od prve utakmice u Mostaru u subotu koja je obilovala brzim tempom u većem dijelu, velikim brojem prilika, utakmica u Tuzli donijela je nešto sporiji ritam i značajno manje šansi. Kako su i najavljivali iz Tuzle pred ovaj meč, defanziva se mora popraviti i to su futsaleri Predraga Rajića i učinili. Udaljili su značajno od gola Mostarce, ostavili im priliku tek da šutiraju sa distance, a samo su jednom u prvom poluvremenu istrčali kontru koju nije realizovao Vladan Vesić.

Utakmica kreće sa dva pokušaja Mostaraca. Prvo Jovan Lazarević iz slobodnog udarca, a onda i Nermin Kahvedžić, ali oba puta Darko Milanović zaustavlja njihove pokušaje.

Praktično iz prve prijetnje Salines dolazi do vodstva. Mladen Kocić je poslao pas na drugu stativu, lopta prolazi kroz Marija Aladžića, a spremno je dočekuje Dragan Tomić i šalje u mrežu za vodstvo Jarčeva.

Sporadično su dolazile šanse u ovoj utakmici. Narednu bilježimo ponovo preko Tomića, ali Stanislav Galić ovaj put brani. Odličnu kontru nakon toga izvode Mostarci, kako pomenusmo, Jovan Lazarević je gurnuo na desnu stranu za Josipa Boškovića, ovaj vratio na drugu stativu, ali Vladan Vesić šutira preko gola.

Dobru solo akciju izvodi Slobodan Rajčević. Povukao je loptu po lijevoj strani, zamahnuo i pustio Anela Radmilovića da klizećim proleti, stvorio sebi dobru poziciju za šut, ali lopta odlazi pored gola. Potom se još jednom istakao Stanislav Galić zaustavljanjem šuta Draganu Tomiću, a do kraja poluvremena bilježimo još i pokušaj Davora Arnautovića, sa istim ishodom.

Drugo poluvrijeme počinje kao i prvo, pokušajem gostiju iz slobodnog udarca. Ovaj put je to bio kapiten Aladžić, ali pravo u dobro postavljenog Milanovića. Potom i Anel Radmilović u solo akciji dolazi u dobru šansu, prvi pokušaj mu je izblokiran, lopta mu se vratila, ali nije imao snage za kvalitetniji šut, pa je otklonjena opasnost.

Uzvratio je na drugoj strani Slobodan Rajčević. Ostao je nekako sam iskosa na nekih 9-10 metara, ali mu je Stanislav Galić lijepo zatvorio ugao i odbranio. Golman Mostaraca se istakao i u 27. minuti, i to u dva navrata. Fantastičnu šansu su poslije oduzete lopte imali domaći, prvo je Dragan Tomić šutirao, Galić odbranio, a lopta se odbija do Davora Arnautovića, čiji šut ponovo brani golman gostiju.

Pokušali su domaći dodatno da umrtve igru ulaskom Darka Milanovića u polje napada, ali umalo to da im se obije o glavu u 31. minuti utakmice. U oba puta glavni protagonisti priče su Anel Radmilović i Darko Milanović, a oba puta je golman Jarčeva izlazio kao pobjednik. Prvo je probao Radmilović preko čitavog terena, a Milanović glavom izbio loptu u korner, a praktično u narednom napadu poslije prekida sjevnula je brza kontra gostiju, Bilal Jelić je uposlio samog Radmilovića na drugoj stativi, ali Milanović čudesnom intervencijom spriječava najgore.

Kako je odmicalo vrijeme tako smo ponovo ulazili u sve zanimljiviju utakmicu. U 34. minutu Stefan Rakić šutira, lopta se izmigoljila iz ruku Darka Milanovića, ali je on zaustavlja na gol liniji, uprkos reklamiranju gostiju da je ipak prešla. Na drugoj strani, Milanović baca loptu, stvara se višak, ali Dragan Tomić šutira tik iznad prečke.

Na nešto više od dvije minute do kraja gosti kreću sa Aladžićem kao golmanom-igračem i brzo dolaze u situaciju da prijete Salinesu. Jovan Lazarević je pogodio stativu, lopta se odbila do Bilala Jelića, čiji šut sjajno brani Darko Milanović, uz strijelca jedinog pogotka i najzaslužniji za trijumf Salinesa. Na desetak sekundi do kraja Bilal Jelić ima još jednu šansu, ali šutira pored gola. Ujedno, to je bila i posljednja šansa na utakmici, završeno je sa minimalnih 1:0 još iz treće minute utakmice.

Treća utakmica, odlučujuća, igra se za vikend u Mostaru.

FC SALINES – FC MOSTAR SG 1:0 (1:0)
Mala dvorana “Mejdan”, Tuzla
Bez prisustva gledalaca
Sudije: Farik Kečo i Alem Bajrović (oba Sarajevo)
Strijelci: 1:0 Tomić 3
Žuti kartoni: Rajčević, Ramić, Arnautović (Salines), Rakić, Lazarević (Mostar SG)

SALINES: Milanović, Arnautović, Kocić, Tomić, Rajčević, Seferović, Jašarević, Bolinha, Ivanković, Ramić, Isanović, Džombić, Šešelj, Avdić   Trener: Predrag Rajić

MOSTAR SG: Galić, Kahvedžić, Radmilović, Jelić, Aladžić, Ćesir, Sesar, Omanović, Agović, Bošković, Rakić, Vesić, Gosto, Lazarević   Trener: Ivan Božović