Aktuelnom prvaku pripao veliki spektakl u Semberiji, Sarajevo i Sloga podijelili bodove, Smajić donio Salinesu novu pobjedu

Proteklog vikenda igrani su mečevi 6. kola Premijer futsal lige BiH.

Derbi kola igran u Bijeljini. Radnik je bio domaćin aktuelnom prvaku, Mostar SG-u. Pobjedom 6-5 Mostarci su uspjeli upisati nova 3 boda u veoma uzbudljivom derbiju. Dva gola je dao Marijo Aladžić, a po jedan Rajčević, Kahvedžić, Čorhodžić i Šešelj. Za Bijeljince, strijelci su bili Marinković i Pavić po dva puta, te Vladimir Džombić.

Konjic je promijenio trenera tokom protekle sedmice, Mirko Čampara je stigao umjesto Dalibora Pudara, ali su doživjeli novi poraz. Ovaj put bodove iz Konjica je odnijela Hercegovina koja je na pogon Zvonimira Ćavara i Ante Grbešića slavila 6:3. Njih dvojica su postigla po dva gola, a po gol su dodali Marić i Čolak. Za domaće je dva gola dao Josip Bilić, a jedan Bajramović.

Brotnjo je stigao do druge pobjede u sezoni protiv Bosne Kompred. Čitlučani su na poluvremenu gubili 3:0, a odličnom igrom su u drugom poluvremenu su uspjeli preokrenuti rezultat u svoju korist i pobjedom 7:4 upisati nova 3 boda. Po dva gola su dali Dario Prusina i Vinko Prusina, a po jedan D. Ivanković, A. Prusina i I. Ivanković. Za goste su pogađali Mehmed Ramić dva puta, a po jednom Sremac i Idriz.

Sarajevo i Sloga odigrali su još jedan uzbudljiv meč, a nakon četrdeset minuta igre na semaforu je stojalo 6:6. Kakav je ovo meč bio dovoljno govori rezultat 0:2, 3:2, 3:5, zatim 6:5, a na kraju 6:6. Anes Džafo i Muanis Duvnjak su pogađali po dva puta, a po jednom Brkanić i Jokić, kod domaćih. Sabahudin Petak je postigao tri gola, Emir Milanović dva, a jedan Malik Demirović.

Salines je golom Benjamina Smajića u 38. minuti uspio upisati nova 3 boda pobjedom 5:4 protiv Doboj. Odličan futsal je gledan u Mejdanu. Doboj se polako “budi”, ali ovaj su spretniji bili domaći. Za pobjedu Jarčeva je dva puta pogodio Osman Beganović, a po jednom Imširović, Isanović i Smajić. Ibrahim Husejnović dva puta, a po jednom Zelenković i Đorđe su pogađali za Doboj.