Briljantna predstava Sloge na povratku navijača u dvoranu

Futsaleri Sloge savladali su jučer u Gornjem Vakufu/ Uskoplju ekipu Kaskade sa 7:0.

Prva je ovo domaća utakmica ove sezone Sloge u svojoj dvorani, a prva pred navijačima poslije godinu i po dana. Podsjetimo, vlasti SBK su dugo oklijevale da dozvole povratak publike u dvorane, te su bili jedini kanton koji to nije dozvolio. Prethodne sedmice je došla dozvola i sa oduševljenjem su to dočekali kako kolektivi, tako i navijači.

Do vodećeg gola Sloga stiže u 11. minuti kada pogađa Sabahudin Petak. Do poluvremena pogađaju još Admir Zukan i Elmir Turić, te Sloga na pauzi ima 3:0. Samo što je krenulo drugo poluvrijeme još jednom pogađa Sabahudin Petak, a onda se u strijelce upisuje i Emir Milanović.

Svojim drugim golom u 30. minuti Admir Zukan odvodi Slogu na 6:0, a tačku na i stavlja Faris Sadžak pogotkom u 36. minuti utakmice.

MNK SLOGA – MNK KASKADA 7:0 (3:0)
Sportska dvorana u Gornjem Vakufu/ UskopljU
Gledalaca: 150
Sudije: Vedran Marčinko (Mostar) i Oliver Kožul (Široki Brijeg)
Strijelci: 1:0 Petak 11, 2:0 Zukan 15, 3:0 Turić 17, 4:0 Petak 22, 5:0 Em. Milanović 24, 6:0 Zukan 30, 7:0 Sadžak 36
Žuti kartoni: –

SLOGA: Delić, Latić, Em. Milanović, Zukan, Petak, Čakić, Er. Milanović, Bilkan, Hodžić, Kovač, Sadžak, Turić, Halilović

KASKADA: B. Spahić, Buljubašić, Demirović, Huskanović, Isanović, Jahić, Memić, Strašević, Hrnjić, Mulavdić, Mujić, Okić