Bude se Tuzlaci: Bosna Kompred slavila drugu pobjedu sezone

Futsaleri MNK Bosna Kompred su u izuzetno zanimljivoj utakmici 6. kola Premijer lige BiH savladali Policajca u Tuzli sa 6:4.

Bila je ovo odlična utakmica, gosti su konstantno stizali vodstvo Tuzlaka, ali su na kraju domaći uspjeli stići do pobjede 6:4.

Safet Mustafić je u osmoj minuti doveo domaće u vodstvo i taj je rezultat na semaforu bio sve do 26. minute kada domaći dobijaju penal, a u gol ga sigurno pretvara Mehmed Ramić.  Tada, istovremeno, i Dragan Verić dobija drugi žuti karton, pa Policajac ostaje bez jako bitnog igrača.

Ipak, nepunu minutu kasnije već je bilo 2:2 jer dva gola u 27. minutu postiže Dragoslav Vučić.

Novo vodstvo Tuzlacima donosi Amir Zulić u 30. minutu, ali i to vraćaju u egal gosti preko Vladimira Džombića u 34. minutu. Vodstvo od 4:3 Tuzlacima sada donosi novim golom Mehmed Ramić u 35. minutu, ali i to vraćaju gosti preko Igora Mirkovića i u 37. minutu imamo novo poravnanje, 4:4.

Amir Zulić je u 38. minutu donio novo vodstvo Tuzlacima, ali tada već nije bilo povratka gostima, pa je pobjedu Bosne Kompred samo zapečatio golman Bekir Hodžić golom u posljednjim trenucima.

MNK BOSNA KOMPRED  – KMF POLICAJAC 6:4 (1:0)
Sportska dvorana “Mejdan”, Tuzla
Bez prisustva gledalaca
Sudije: Jasenko Pljevljak i Farik Kečo (oba Sarajevo)
Strijelci: 1:0 Mustafić 8, 2:0 Ramić 26 (6m), 2:1 Vučić 27, 2:2 Vučić 27, 3:2 Zulić 30, 3:3 Džombić 34, 4:3 Ramić 35, 4:4 Mirković 37, 5:4 Zulić 38, 6:4 Hodžić 40
Žuti kartoni: Okačić, Čizmić (Bosna Kompred)
Crveni karton: Dragan Verić (Policajac) 26

BOSNA KOMPRED: Čizmić, Beganović, Ramić, M.Hodžić, Spahić, B. Hodžić, Hadžialjević, Čorhodžić, Okačić, Zulić, Kasumović, Smajlović, Mustafić

POLICAJAC: Stanivuković, Stojanović, Pavlović, Trifković, Munjiža, Dobrijević, Gligić, Džombić, Radujković, Vučić, Kaurin, Đukarić, Verić, Mirković.

Izvor: sport1.oslobodjenje.ba