Premijer futsal liga BiH

Sarajevo poslije velikog preokreta stiglo do pobjede u najboljoj utakmici sezone

GFC Sarajevo je u utakmici 6. kola slavio pobjedu protiv MNK Brotnjo sa 5:4 u vjerovatno i najboljoj utakmici dosadašnjeg dijela sezone Premijer lige BiH.

Kako se i očekivalo, i kako je historija duela ova dva kluba i nagovještavala, bila je ovo sjajna futsal izvedba dvije ekipe koje su u različitom raspoloženju dočekale meč. Sarajevo je imalo veliki broj izostanaka, između ostalog prvog golmana Adnana Delihasanovića, pa kapitena Amela Handžića, zatim Ibrahima Hršumovića i još nekih igrača, ali su dali svoj maksimum i na kraju slavili veliku, ogromnu pobjedu.

Zaostajale su Sarajlije 4:1 na poluvremenu. Marin Sesar, Marin Suton, Marin Šunjić i Luka Pehar su pogađali gol domaćih, dok je Stefan Jokić bio jedini strijelac za Sarajevo.

Ipak,  u nastavku jedna drugačija slika na parketu male dvorane KSC “Skenderija”. Sada je Sarajevo bilo to koje je pogađalo, a na golu se isticao Senad Poračanin i na kraju još jednim golom Stefana Jokića, te Edisa Mrša, Senada Hodžića i na kraju pobjedonosnim golom Nedžada Hodžića u 34. minutu domaći dolaze do velike pobjede.

GFC SARAJEVO – MNK BROTNJO 5:4 (1:4)
Mala dvorana KSC “Skenderija”
Bez prisustva gledalaca
Sudije: Igor Puzović (Travnik) i Goran Ilić (Doboj)
Strijelci: 0:1 Sesar 10, 0:2 Suton 13, 1:2 Jokić 14, 1:3 Pehar 16, 1:4 Šunjić 18, 2:4 Mršo 22, 3:4 S. Hodžić 24, 4:4 Jokić 30, 5:4 N. Hodžić 34
Žuti kartoni: N. Hodžić (Sarajevo), Grbešić, Suton, Ćavar (Brotnjo)

SARAJEVO: Zulčić, Mršo, Petak, N. Hodžić, Omerhodžić, Merdanović, Jokić, Poračanin, Jusić, Mujezinović, Đuderija, Duvnjak, S. Hodžić  Trener: Nijaz Mulahmetović

BROTNJO: A.Dujmović, Sesar, Čolak, Suton, Ćavar, Bevanda, Dodig, Markić, Prusina, Grubešić, Pehar, Vučić, S. Dujmović, Šunjić  Trener: Tomislav Bevanda

Izvor: sport1.oslobodjenje.ba