Centar i Zrinjski podijelili bodove u derbiju, tri gola debitanta Sukovića

FC Centar i HFC Zrinjski remizirali su danas u derbiju 17. kola Premijer futsal lige BiH, u Sarajevu, rezultatom 6:6.

HFC Zrinjski – FC Centar (arhiva)

Krenuli su Mostarci furiozno od samog starta, i već u prvom minutu prednost im je donio Josip Sesar.

U 8. minutu tu prednost je udvostručio mladi Vinko Kalfić, a pet minuta kasnije na 0:3 povisio je Marin Šunjić.

Do odlaska na odmor Centar smanjuje na 2:3. Golove su postigli Elmin Prošić i debitant koji je jučer dogovorio saradnju sa Centrom, iskusni Kenan Suković.

U prvom minutu nastavka Sarajlije se potpuno vraćaju u meč. Na 3:3 je poravnao Vedad Salčin.

Nije se mostarska ekipa iznenadila i ubrzo zahvaljujući dvostrukom strijelcu Josipu Sesaru stigla na 3:5. Prvo je u 21. minutu donio prednost od 3:4, a zatim tri minuta kasnije iz penala pogodio za nova dva gola prednosti Zrinjskog.

U 34. minutu Centar stiže do novog pogotka. Na 4:5 je svojim drugim golom na meču smanjio sjajni Elmin Prošić.

Samo minut kasnije Zrinjski ponovo trese mrežu preko Romana Vlaha za 4:6, ali par sekundi kasnije domaći uzvraćaju preko Kenana Sukovića, koji drugim pogotkom na utakmici smanjuje na 5:6.

Isti igrač u 38. minutu potpuno vraća Centar u utakmicu. Trećim golom na utakmici donosi izjednačenje, 6:6, što se ispostavilo i konačnim rezultatom meča.

U posljednjem kolu Centar u direktnoj borbi za treće mjesto gostuje kod Brotnja, dok Zrinjski dočekuje Kaskadu.

Trenutnu tabelu Premijer futsal lige BiH pogledajte na ovom linku.

FC CENTAR – HFC ZRINJSKI 6:6 (2:3)