Čulinom mlinu uzvrat, Želji Premijer liga

Futsaleri Željezničara novi su član Premijer lige BiH nakon što su sa ukupnih 10:9 savladali Čulin Mlin u doigravanju za plasman u elitno društvo. Željezničar je prvi meč dobio sa 8:2 kao domaćin, a Čulin Mlin je večeras slavio sa nedovoljnih 7:2.

Domaći tim je stigao do vodstva u četvrtoj minuti večerašnjeg duela, a pogodio je Frano Maleta. Već u narednoj minuti poravnao je Mulaga Karić, a onda su Domagoj Duvnjak sa dva pogotka i Maleta svojim drugim golom povećali prednost domaćih na 4:1 do odmora.

U nastavku je utakmica bila puno tvrđa sve do finiša, kada je ipak ušla u neizvjesnost. U 33. minuti Josip Bagarić postiže peti gol za Čulin Mlin, a u istoj minuti autogolom Anesa Demirovića domaći dolaze i do šestog, te je ludnica bila zagarantovana. Međutim, Anel Radmilović golom u 37. minuti vraća Željezničaru nešto komforniju ukupnu prednost, a domaći u 38. minuti golom Nine Badrova postavljaju konačnih, ali i nedovoljnih 7:2.