Sloboda i Brotnjo napravili prvi korak ka opstanku

Futsaleri Brotnja savladali su danas u prvom meču play-outa Doboj 5:1 i na pola puta su do opstanka u društvu najboljih. Za to će im trebati još jedna pobjeda, bilo da se radi o drugom meču kod Doboja ili u eventualnoj majstorici ponovo u Čitluku.

Krenulo je fenomenalno po Čitlučane jer već nakon pet minuta imaju dva gola viška, a mrežu Bogdanovića su tresli Darko Ivanković i Darko Raguž.

Nakon deset minuta bilo je i 3:0 poslije novog gola Ivankovića, a Sadmir Mehmedović u 12. minuti pogađa za 3:1.

Dugo je taj rezultat stajao na semaforu, a onda u završnici meča još dva gola u gostujućoj mreži, pogodio je još jednom Darko Raguž i Ivan Ivanković.

U drugom meču play-outa Sloboda Kompred je sa ubjedljivih 8:1 savladala Konjica. Amir Zukić je haulom predvodio Tuzlake do pobjede, dva gola je dodao Mehmed Ramić, a po jednom su se u strijelce upisali Mahir Hodžić i Tarik Rahmanović. Jedini gol za Konjic je dao Leo Kožul.