Derbi kola u Tuzli pripao Zrinjskom

HFC Zrinjski iz Mostara večeras je u posljednjem meču 15. kola Premijer futsal lige BiH, ujedno u derbiju kola, slavio na gostovanju u Tuzli protiv FC Salines rezultatom 4:5.

FC Salines – HFC Zrinjski (foto: sportsport.ba)

Bio je ovo jedan sjajan meč, te je publika mogla da uživa u futsal majstorijama, a utakmica je u potpunosti opravdala epitet derbija kola.

U 3. minutu prednost Mostarcima donio je večeras sjajni Josip Bošković. Isti igrač je dva minuta kasnije ponovo zatresao mrežu Salinesa.

“Jarčevi” preko Seada Buljubašića smanjuju na 1:2 u 13. minutu, što je bio i konačan rezultat prvog poluvremena.

Igrao se 27. minut kada je kapiten domaćih Denis Isanović poravnao rezultat na 2:2 i vratio stvari na početak.

Samo minut kasnije ‘hladan tuš’ za mostarsku ekipu, preokret od 3:2 donio je Sead Buljubašić, svojim drugim pogotkom na meču.

Nije dugo trebalo Zrinjskom da se vrati u meč, pošto je već u 29. minutu na 3:3 poravnao Josip Sesar, a isti igrač je pet minuta kasnije donio novi preokret i prednost od 3:4 svojoj ekipi.

Četiri minuta prije kraja susreta tuzlanska ekipa preko Mirka Marinkovića stiže do novog izjednačenja, ali tri boda za veliku pobjedu Zrinjskog donio je Josip Bošković, svojim trećim pogotkom na utakmici, minut prije kraja susreta.

U narednom kolu Salines gostuje kod Centra, dok Zrinjski u gradskom derbiju dočekuje prvoplasiranu ekipu FC Mostar SG ‘Staklorad’.

Trenutnu tabelu Premijer futsal lige BiH pogledajte na ovom linku.

FC SALINES – HFC ZRINJSKI 4:5 (1:2)