Premijer futsal liga BiH

Derbi pripao Mostarcima: Bilal Jelić poveo Stari grad do pobjede protiv bivšeg kluba

Futsaleri mostarskog Starog Grada savladali su večeras MNK Centar u derbiju 3. kola Premijer lige  sa 8:5.

Bilal Jelić u prodoru

Mostarce je do pobjede predvodio doskorašnji igrač Centra, Bilal Jelić, koji je prva tri puta zatresao mrežu protivnika, a onda je dva puta asistirao za De Souzu i Kahvedžića za vodstvo od 5:1 na poluvremenu. Jedini gol u tom periodu igre za Sarajlije postigao je kapiten domaćih Daniel de Souza koji je poslije prekida Amela Handžića nespretno reagovao i zatresao sopstvenu mrežu.

U nastavak susreta nešto odlučnije ulaze gosti, pa preko Nemanje Kneževića stižu do gola, ali nisu uspjeli da se još više prbiliže. De Souza koristi u 30. minutu asistenciju Rakića za 6:2. Ponovo je Centar smanjio tri minute kasnije preko Nemanje Kneževića, ali je odmah iza toga Centar napravio i šesti akumulirani prekršaj kojeg Vladan Vesić pretvara u gol. Samo što se krenulo sa centra, Centar vraća tri gola razlike a pogodio je Handžić, da bi dvije minute kasnije Radmilović doveo goste na 7:5 koji su imali momentum tada na svojoj strani, ali sve dileme riješio je Vladan Vesić u 37. minutu i tu je bio kraj ove utakmice. Do kraja je ostalo 8:5 za drugu pobjedu sezone Mostaraca, dok je Centru ovo prvi poraz.

MOSTAR SG STAKLORAD – CENTAR SARAJEVO 8:5 (5:1)

Dvorana USRC Midhad Hujdur – Hujka. Gledalaca: 400.

Sudije: Aleksandar Railić (Derventa) i Goran Ilić (Doboj)

Strijelci: 1:0 Jelić (1), 1:1 De Souza – autogol (2), 2:1 Jelić (9), 3:1 Jelić (11), 4:1 De Souza (13), 5:1 Kahvedžić (20), 5:2 Knežević (23), 6:2 De Souza (30), 6:3 Knežević (33), 7:3 Vesić (34. – 10 metara), 7:4 Handžić (34), 7:5 Radmilović (36), 8:5 Vesić (37).

Žuti kartoni: Knežević, Sipović (Centar), Gosto (Mostar SG Staklorad).

Mostar SG Staklorad: Galić, Hrkač, De Souza, Kahvedžić, Jelić, Mušanović, Rakić, Džemić, Macić, Pavlović, Vesić, Gosto.

Centar: Ristivojević, Marković, Sipović, Radmilović, Handžić, Suković, Lukić, Boloban, Merdžanić, Salčin, Ždralović, Knežević, Tahirović, Arnautović.