ZRINJSKI PREKO LEOTARA DO VRHA TABELE

Igrači Kluba malog fudbala Leotar iz Trebinja pretrpili su još jedan poraz na svom parketu, ovoga puta od favorizovane ekipe Zrinjski iz Mostara. Plemići su sada na vrhu ljestvice sa 3 pobjede iz 3 odigrana kola lige.

Slavlje HFC Zrinnjski (arhiv)

Plemići su na gostovanje u Trebinju došli riješeni nastaviti niz od dvije pobjede, a domaći futsaleri najavili su da će dati sve od sebe da prekinu taj niz.

Bez obzira na činjenicu da su Mostarci bili konkretniji, uigraniji, Leotar je imao nekoliko izglednih šansi za remi, možda čak i za preokret. Gosti su od samog starta krenuli ofanzivno, ali su odbranu domaćina probili tek u 12 minutu susreta preko Šunjića. Odgovor stiže nakon tri minuta kada kapiten Leotara Vico na asistenciju golmana Tiaga zabija za poravnanje. Marić u 18 minuti pogađa za 1:2, da bi pred sami kraj prvog dijela Šunjić pogodio za 1:3.

U nastavku Leotar sve karte baca u napad i odmah na startu drugog poluvremena Džudža zabija glavom i smanjuje prednost gostiju na 2:3. Domaći su napadali sa svih strana, imali podršku publike, tresle su se stative i prečke, ali nažalost večeras je itekako nedostajala realizacija. Gosti sa druge strane su imali te sportske sreće i u 28. minuti preko Ivankovića povećavaju prednost na 2:4. Zadnje minute susreta Leotar igra maksimalno agresivno sa pet igrača u polju, što je odmah dalo rezultata kada Vico na asistenciju Luiza po drugi put trese mrežu Mostaraca za 3:4. Mogao je Vico samo nekoliko trenutaka i do poravnanja, ali je odbrana gostiju reagovala u zadnjim trenucima i spasaila svoju mrežu. Čuli su se uzdasi sa tribina, kao žal za propuštenim prilikama. Leotar do kraja meča bilježi još nekoliko udaraca u okvir gola, ali drugi golman gostiju Dujmović je bio na visini zadatka.

Za svaku pohvalu su bile izvanredne intervencije golmana Leotara, Tiaga koji je večeras briljirao sa preko 10 parada.

KMF LEOTAR – MNK ZRINJSKI 3:4 (1:3)