MNK Brotnjo

GRGIĆ OPET KOBAN ZA ŽELJU U SAMOM FINIŠU MEČA

Futsaleri Željezničara i Brotnja odigrali su sinoć na Grbavici 6:6, opet presudio Grgić u zadnjem minutu kao u Čitluku.

Odlično je domaći tim krenuo u ovaj meč i golovima Markovića i Zahirovića stigao do 2:0. Bila je ovo jako bitna utakmica za domaće, pa se činilo da će i stići do trijumfa koji im je bio od prijeke potrebe. Ilija Šimić je smanjio odmah na 2:1, ali je Salčin novim golom u 13. minutu vratio Željezničar na dva gola viška. Ipak, do odlaska na odmor Brotnjo uspjeva da se potpuno vrati u meč i drugim golom Ilije Šimića, te Vedrana Marića iz kaznenog udarca odlaze na poluvrijeme u egalu, 3:3.

Grgić je napravio potpuni preokret u 25. minutu, ali onda Anes Džafo i Mirza Ajanović vraćaju domaće u novo vodstvo. Kada je Mirza Ajanović ponovo pogodio za 6:4 u 36. minutu utakmice činilo se da je konačno rješeno pitanje pogotka, ali se gosti nisu predavali i trećim pogotkom Ilije Šimića, te drugim Marka Grgića dolaze do 6:6.

Brotnjo ovim bodom ostaje na drugoj poziciji sa 35 bodova, dok Željezničar ostaje u opasnoj zoni sa 22 boda, dva manje od luke spasa.

MNK ŽELJEZNIČAR – MNK BROTNJO 6:6 (3:3)

Dvorana Novo Sarajevo Gledalaca: 200

Sudije: Romeo Primorac (Ljubuški) i Mirza Zubić (Visoko)

Strijelci: 1:0 Marković 2, 2:0 Zahirović 6, 2:1 Šimić 7, 3:1 Salčin 13, 3:2 Šimić 19, 3:3 Marić 19 (10m), 3:4 Grgić 25, 4:4 Džafo 26, 5:4 Ajanović 27, 6:4 Ajanović 36, 6:5 Šimić 38, 6:6 Grgić 40

Željezničar: Šahman, Miletić, Marković, Ajanović, Džafo, Demirović, Zahirović, Lokvančić, Kapetanović, Ćeha, Karić, Salčin

Brotnjo: Krolo, Pantić, Šimić, Marković, Grgić, Ivanković, Dujmović, Odak, Marić

Izvor: sport1.ba