Historijski uspjeh Konjica i posveta koja tjera suze na oči: Dženo brate, uspjeli smo…

Futsal klub Konjic novi je premijerligaš, nakon što je sinoć u revanš susretu finalnog doigravanja za plasman u elitni rang takmičenja rezultatom 7:4 savladao MNK Bubamara iz Cazina. Cazinjani su prvi meč dobili rezultatom 5:3.

U večerašnjoj sjajnoj utakmici, gosti su poveli sa 1:0 pogotkom Sejada Ibrišimovića u četvrtoj minuti, a Benjamin Begeta u 11. minuti pogađa za 1:1. Kada su gosti poveli sa 2:1 drugim pogotkom Ibrišimovića, činilo se da je pred Konjicom vrlo težak zadatak.

Ipak, Maid Graho u 23. a potom Ivica Marić u 25. minuti donose preokret Konjicu. Kada je Emir Gekić pogodio za 4:2 u 36. minuti, nastalo je oduševljenje prepune dvorane, a Emir Gekić već u narednom napadu pogađa za 5:2 i, činilo se tada, rješava sve dileme.

No, oni koji su to pomislili nisu mogli biti više u krivu. U istoj minuti, gosti pogađaju za 5:3 preko Elmina Prošića, te se stvari vraćaju na početak, jer je i prvi meč okončan tim rezultatom. No, uporni Emir Gekić pogađa za 6:3 već u 38. minuti, a onda Ivica Marić u istoj minuti drugim pogotkom rješava pitanje pobjednika.

Gosti se i pored toga nisu predavali, već su preko Elmina Prošića, također u 38. minuti, uspjeli prepasti domaće, ali do još jednog pogotka nisu došli i ostalo je 7:4.

Konjičani su svoj trijumf posvetili Dženanu Čeligiji koji je nedavno preminuo od posljedica moždanog udara, a koji je bio član Konjica.