Odigrana prva utakmica doigravanja za plasman u PL BiH: Bubamara sa dva gola prednosti putuje na revanš u Konjic

Bubamara je u subotu u Cazinu u prvoj utakmici doigravanja za plasman u Premijer ligu Bosne i Hercegovine pobijedila sastav Konjica rezultatom 5:3.

Poveli su domaći u 12. minuti utakmice preko Sejada Ibrahimovića da bi minutu kasnije Nermin Jusić izjednačio rezultat.

U 26. potpuni preokret gostiju režirao je Ivica Marić, no domaći su u periodu od sedam minuta postigli četiri gola i to preko Halida Delića, ponovo Sejada Ibrišimovića, te Edisa Nuhanovića koji je bio dvostruki strijelac i tako došli na prag pobjede da bi konačan rezultat utakmice postavio Benjamin Begeta u 37. minuti susreta.

Revanš susret je na rasporedu u subotu u Konjicu.

MNK Bubamara – FK Konjic 5:3 (Ibrišimović 12’, 29’, Nuhanović 33’, 34’, Delić 36’; Jusić 13’, Marić 26’, Begeta 37’)