UEFA EURO 2022

Hrvatska bez šanse protiv Rusije

Futsaleri Rusije su u drugom kolu grupe C Evropskog prvenstva u futsalu savladali Hrvatsku sa 4:0 i tako praktično ovjerili plasman u četvrtfinale Evropskog prvenstva.

Već od samog starta utakmice stvari su krenule naopako po Hrvatsku. Igrala se 71. sekunda utakmice kada Vedran Matošević neoprezno startuje na Robinha, udara ga po zglobu, a sudije mu prvo pokazuju žuti karton, ali kada su vidjeli da je povreda Robinha ipak nešto teža nego na prvu što se činilo preinačili su odluku u crveni karton.

Igrača više Rusi uspjevaju da iskoriste i povedu preko Artema Antoshkina, do sada najboljeg strijelca na turniru. Prednost je uduplao Paulinho u 12. minuti, a do kraja poluvremena pogađa i Chishkala za 3:0. U nastavku susreta vidjeli smo jedan gol, a poslije greške golmana Žarka Luketina, koji je do tada jako dobro branio, drugi gol postiže Artem Antoshkin.