Imalo se šta vidjeti u Skenderiji: Poker golova Nermina Kahvedžića za pobjedu u Sarajevu

Futsaleri mostarskog Starog grada savladali su večeras u Sarajevu domaći GFC Sarajevo sa 6:4 u utakmici 14. kola Premijer lige BiH u futsalu.

Najbolji strijelac lige briljirao u trijumfu Mostar SG-a

Sjajna utakmica je to bila u maloj dvorani KSC “Skenderija”. Pored golova viđeno je i dosta šansi na obje strane, a na kraju, mora se ipak konstatovati, gosti zasluženo dolaze do trijumfa.

Sarajlije prve dolaze u vodstvo. Igrala se peta minuta kada Nermin Jusić maestralnom asistencijom spaja sa golom Ibrahima Hršumovića, ovaj je brži od golmana Stanislava Galića i uspjeva da je gurne pored njega za vodstvo domaćih od 1:0. Ipak, radost Sarajeva nije dugo trajala. Bilal Jelić je jako lijepo sa desne strane ušao u sredinu i onda ljevicom pogodio za 1:1.

Potpuni preokret režirao je Nermin Kahvedžić sa dva gola. Prvo je iskoristio sjajan prodor povratnika u dres Mostara, Jovana Lazarevića, uz lijevu stranu i pogodio za 2:1, a onda je iskoristio i neopreznost domaće odbrane nakon odbrane Senada Poračanina, ponovo je na pravom mjestu i pogađa za 3:1.

Nije se Sarajevo, kao i obično, predavalo niti jednog momenta. Vjerovali su u svoje mogućnosti da se vrate u susret, i to su na kraju i uspjeli. Nermin Jusić je još jednom sjajno asistirao, prebacio je loptu preko odbrane za kapitena Amela Handžića, a on uspjeva da stigne do nje prije Galića i pogodi za 3:2. I kada su svi očekivali kraj prvog poluvremena, na tri sekunde do kraja, Ibrahim Hršumović presjeca jedan pas, asistira za Amela Handžića a njemu nije bilo teško da pogodi za 4:3.

Samo što je krenulo drugo poluvrijeme Mostar stiže do četvrtog gola. Svoj hattrick kompletira najbolji strijelac lige, Nermin Kahvedžić, i to golom petom. No, nije radost potrajala dugo, jer Sarajevo autogolom Jovana Lazarevića dolazi do 4:4.

U drugom poluvremenu ritam utakmice je nekako pao, a domaća ekipa je uspjela da se uspješno brani. Senad Poračanin je odbranio što je bilo do njega u nastavku susreta, ali u 35. minutu ništa nije mogao. Bilal Jelić je pokrenuo akciju, na lijevoj strani su iskombinovali Radmilović i Kahvedžić, uslijedio je pas u sredinu za Jelića koji natrčava na loptu i topovski je smješta u gol za 5:4.

I jedni i drugi su nakon toga imali poneki šut, Poračanin i Galić su bili na visini zadatka, a na dvije minute do kraja Sarajevo pokušava sa viškom na sve ili ništa. Iskreirali su odličnu šansu, Nedžad Hodžić je odlično šutirao, ali Stanislav Galić je još ljepše odbranio i sačuvao svoj gol. Nisu uspjeli nakon toga da se postave za novi organizovani napad sa viškom, a umjesto toga primaju i šesti gol. Stefan Rakić je izveo korner, a Nermin Kahvedžić je ostao zaboravljen. Takve poklone on ne odbija i stiže do svog četvrtog gola u utakmici.

GFC SARAJEVO – FC MOSTAR SG 4:6 (3:3)
KSC “Skenderija”
Bez prisustva gledalaca
Sudije: Željko Dragojević (Banja Luka) i Dušan Berak (Trebinje)
Strijelci: 1:0 Hršumović 5, 1:1 Jelić 7, 1:2 Kahvedžić 10, 1:3 Kahvedžić 12, 2:3 Handžić 13, 3:3 Handžić 20, 3:4 Kahvedžić 22, 4:4 Lazarević 23 (ag), 4:5 Jelić 35, 4:6 Kahvedžić 39
Žuti kartoni: Hršumović, Sipović (Sarajevo), Vesić, Bošković (Mostar SG)

SARAJEVO:  Poračanin, Mršo, Jusić, Hršumović, Handžić, Zulčić, J. Hodžić, Jokić, Sipović, Đuderija, Bilić, Duvnjak, N. Hodžić, Omerhodžić   Trener: Nijaz Mulahmetović

MOSTAR SG: Galić, Kahvedžić, Jelić, Rakić, Lazarević, Ćesir, Agović, Džemić, Sesar, Radmilović, Bošković, Vesić, Muselimović, Gosto  Trener: Ivan Božović