Salines opravdao ulogu favorita

Futsaleri Salinesa nisu imali problema u 14. kolu Premijer lige, te su sa 8:4 u svojoj dvorani savladali MNK Seljak i nastavili potjeru za vodećim Mostar SG-om.

Seljak će bodove spasa morati potražiti na drugom mjestu

Nakon što su našli način kako da savladaju prvi put raspoloženog gostujućeg golmana Ninu Bandova domaći su se raspucali i do poluvremena stižu do 4:0. Pogađali su Rajčević dva puta, Srđan Ivanković i svoj prvjenac u dresu Salinesa postiže Bolinha. Mladi Ajdin Sinanović u 28. minutu pogađa za 5:0, a onda Seljak preko Ivankovića i Semrena dolazi do 5:2.

Ipak, posao u ovom meču završavaju sa po jednim golom Davor Arnautović, Mladen Kocić i Slobodan Rajčević, da bi poraz samo na kraju ublažili Darko Ivanković i Josip Vidović.

FC SALINES – MNK SELJAK 8:4 (4:0)
Dvorana “Mejdan”, Tuzla
Bez prisustva gledalaca
Sudije: Sanel Herceglija i Amir Omerbašić (oba Sarajevo)
Strijelci: 1:0 Rajčević 10, 2:0 Ivanković 12, 3:0 Rajčević 14, 4:0 Bolinha 16, 5:0 Sinanović 28, 5:1 Semren 30, 5:2 Ivanković 31, 6:2 Arnautović 37, 7:2 Kocić 37, 8:2 Rajčević 38, 8:3 Ivanković 39, 8:4 J. Vidović 40 (10m)
Žuti kartoni: Pantić (Seljak)

SALINES: Milanović, Bolinha, Arnautović, Rajčević, Ivanković, Seferović, Jašarević, Ramić, Todorić, Imširović, Džombić, Kocić, Jukić, Sinanović

SELJAK: A. Vidović, Pantić, F. Maleta, Semren, Ivanković, Bandov, Mihaljević, Poljarić, Čećura, J. Vidović, Brnić, Marković  Trener: Ivo Krezo

Izvot: sport1.oslobodjenje.ba