Play-off za prvaka Premijer futsal lige BiH

Kahvedžićev juriš ka finalu

Futsaleri mostarskog Starog grada savladali su Mostaru GFC Sarajevo sa 4:2 u odličnoj polufinalnoj utakmici. Ponovo je za pobjedu najzaslužniji najbolji strijelac Premijer lige, Nermin Kahvedžić koji je postigao sva četiri pogotka i još jednom potvrdio svoju klasu.

Mostarci su dominirali parketom, ali Sarajevo je odolijevalo, a briljirao je na golu Senad Poračanin, koji je i bio upitan za ovu utakmicu zbog povrede. Ipak, stisnuo je zube i još jednom maestralno branio. Ali, Kahvedžić mu je u 16. minuti otključao mrežu i doveo Mostarce u vodstvo.

Nije se Sarajevo predavalo. Kako je i rekao trener Nijaz Mulahmetović u najavi utakmice daće sve od sebe i boriti se dok postoji nada. Tako je i bilo, a velika borbenost vratila im se početkom drugog poluvremena izjednačenjem. Emir Sipović je odradio veći dio posla, zagradio se lijepo ispred Rakića, odložio za Ibrahima Hršumovića koji lako pogađa za 1:1. Ipak, radost gostiju trajala je svega desetine sekundi. Nermin Kahvedžić je vratio prednost domaćinu i Mostar je poveo 2:1.

Ni to nije pokolebalo goste iz Sarajeva. Borili su se i ponovo su za borbu bili nagrađeni.  Nedžad Hodžić je uspio da iznenadi Stefana Rakića šutem, a na krivoj nozi uhvati Stanislava Galića i pogodi za 2:2. Ipak, opet radost Sarajlija nije trajala dugo, jer je opet Nermin Kahvedžić pogodio za 3:2, a onda je i pospremio zicer za 4:2 i ovjerio plasman Mostaraca u finale.

FC MOSTAR SG – GFC SARAJEVO 4:2 (1:0)

USRC “Midhat Hujdur”, Mostar

Bez prisustva gledalaca

Sudije: Željko Dragojević i Siniša Ivančević (oba Banja Luka)

Strijelci: 1:0 Kahvedžić 16, 1:1 Hršumović 24, 2:1 Kahvedžić 24, 2:2 N. Hodžić 36, 3:2 Kahvedžić 37, 4:2 Kahvedžić 39

Žuti kartoni: Jokić, Mulahmetović, J. Hodžić (trener) (Sarajevo)

MOSTAR SG: Galić, Kahvedžić, Radmilović, Jelić, Aladžić, Ćesir, Agović, Džemić, Sesar, Bošković, Rakić, Vesić, Gosto, Lazarević  Trener: Ivan Božović

SARAJEVO: Poračanin, Jokić, Đuderija, Handžić, Zulčić, Zukić, Brkanić, Jusić, Sipović, Duvnjak, N. Hodžić, Bilić, Omerhodžić  Trener: Nijaz Mulahmetović