Play-off za prvaka Premijer futsal lige BiH

Salines opravdao ulogu favorita i zakazao duele za titulu protiv Mostaraca

FC Salines je opravdao ulogu favorita u tuzlanskom derbiju u polufinalu play offa Premijer lige BiH protiv Bosne Kompred. I lakše od očekivanog savladali su svog ljutog rivala sa 6:3 u utakmici gdje se niti jednog momenta nije postavljalo pitanje pobjednika.

Meč je dobro otvorio golman Bosne Kompred, Bekir Hodžić, ali je i on kapitulirao u 4. minuti kada Slobodan Rajčević poslije prekida pogađa za 1:0. Dosta su nervozno ušli u meč nominalni gosti, kao da su sva dešavanja u posljednje vrijeme i brojna prepucavanja na njih ostavili više traga i kao da su pregorili u želji da se suprotstave Salinesu. Brzo su pravili faulove i ušli u problem sa kumulativnim prekršajima, što su gosti znali koristiti. Ipak, Bosna Kompred uspjeva u devetoj minuti da stigne do izjednačenja. Milanović nije uspio da zaustavi prizeman šut Hadžialjevića uz samu stativu i vratili smo se na početak.

Nije radost Bosne Kompred dugo trajala. Bolinha i Slobodan Rajčević su odlično iskombinovali, kapiten Salinesa je primio loptu na prsa, a onda pogodio suprotni ugao za 2:1.  Nepunu minutu kasnije već je 3:1. Bila je to crna minuta Amira Zulića koji prvo sa leđa prekida kontru Salinesa, dobija žuti karton, a onda na tom prekidu lopta za nesretno pogađa u ruku na gol liniji i sudije mu pokazuju drugi žuti karton i put na tribine, a Benjamin Avdić sa šest metara pogađa za 3:1, te se sa tim rezultatom otišlo na odmor.

Samo što je počelo drugo poluvrijeme domaći koriste grešku Bosnine odbrane i preko Mladena Kocića stižu do 4:1, a kada je Davor Arnautović u 25. minuti pogodio rašlje za 5:1 bilo je jasno da će Salines u finale. Tačku na i stavio je Dragan Tomić kada je odbijenu loptu pospremio iza leđa Hodžić za 6:1.

Ponovo smo imali neželjene scene na parketu “Mejdana”, a u glavnoj ulozi je još jednom bio Mirsad Ovčina. Njemu je Farik Kečo pokazao crveni karton i put na tribine, a Ovčina se prvo verbalno sukobio sa klupom Salinesa, da bi potom po izlasku krenuo i prema dijelu tribina gdje je smještena uprava Salinesa, ali pravovremenom reakcijom ostatka Bosnine delegacije i igrača spriječen je neki veći incident. Nakon toga, Jasmin Spahić pogađa za 6:2, a do kraja samo još Čorhodžić postiže treći gol za Bosnu Kompred i to je bilo sve u ovom susretu.

FC SALINES – MNK BOSNA KOMPRED 6:3 (3:1)

Mala dvorana “Mejdan”, Tuzla

Bez prisustva gledalaca

Sudije: Farik Kečo i Alem Bajrović (oba Sarajevo)

Strijelci: 1:0 Rajčević 4, 1:1 Hadžialjević 9, 2:1 Rajčević 11, 3:1 Avdić 12 (6m), 4:1 Kocić 21, 5:1 Arnautović 25, 6:1 Tomić 25, 6:2 Spahić 30, 6:3 Čorhodžić 38

Žuti kartoni: Tomić, Džombić (Salines),

Crveni karton: Amir Zulić(Bosna Kompred) 12, Mirsad Ovčina (trener) 29 (Bosna Kompred)

SALINES: Milanović, Bolinha, Rajčević, Arnautović, Kocić, Seferović, Jašarević, Ramić, Imširović, Isanović, Džombić, Tomić, Šešelj, Avdić   Trener: Predrag Rajić

BOSNA KOMPRED: B. Hodžić, Hadžialjević, M. Hodžić, Ramić, Spahić, Budaković, Smajlović, Beganović, Brković, Čorhodžić, Zulić, Alibašić, Okačić, Kasumović  Trener: Mirsad Ovčina