Kaskada čestitala domaćinu, ali osula paljbu po sudijama: Očigledno ste zalutali u ovaj sport

MNK Kaskada iz Gračanice na svojoj stranici se oglasio o dešavanjima na utakmici play outa u Tuzli protiv Bosne Kompred u kojoj je domaći tim slavio 6:2.

Iz Kaskade čestitaju na pobjedi domaćinu, ali i izražavaju ogromno nezadovoljstvo zbog suđenja banjalučkih arbitara Željka Dragojevića i Siniše Ivančevića.

– Nakon prespavane noći i smirenja emocija, ne možemo da ne izrazimo žaljenje za svim propuštenim prilikama koje naši momci nisu uspjeli realizovati u sinošnjoj utakmici protiv MNK”Bosna -Kompred” Tuzla, u okviru završnice doigravanja (Play-out) Premier Futsal Lige BiH.Ovom prilikom želimo da se zahvalimo našim domaćinima na izuzetnom gostoprimstvu i da im čestitamo na sinošnjoj pobjedi, gdje su bili spretniji i sretniji, jer su većinu svojih prilika uspjeli pretvoriti u gol, za razliku od naših momaka.

Prva utakmica je završena, iduće sedmice je druga koja će se igrati u Gračanici.U slučaju pobjede naše ekipe igrati će se i treća, ponovo u Tuzli.

Igra se na dvije dobijene utakmice, a prednost domaćeg terena ima naš rival.

Pored svega gore navedenog, ne možemo da se ne osvrnemo na ljude u “crnom” ( barem su nekad bili u crnom, sada izlaze u različitim bojama, jer su upravo tako i namazani), koji su sinoć trebali sprovoditi pravila ove igre po izjednačenom kriterijumu.

1.Željko Dragojević-Banja Luka

2.Siniša Ivančević-Banja Luka(zvani Sheriff, koji je zbog kodeksa oblačenja morao ostaviti šešir, revolver i značku u svlačionici, umjesto značke izašao je sa drugim amblemom na prsima, ali nije zaboravio da se u toku utakmice ponaša kao Sheriff, a ne kao jedan sudija najvišeg državnog ranga, upućujući prijeteće poruke i pogrdne riječi našim igračima.

Da li je navedeni dvojac u tome uspio ili nisu htjeli da uspiju, možemo procjeniti u samo nekoliko video isječaka spornih situacija, koje možemo vidjeti, koje su toliko očigledne, u kojima je naša ekipa direktno oštećena.

1. Video – 33.minut drugo poluvrijeme, Željko Dragičević dosuđuje prekršaj za protivničku ekipu,daje našem igraču drugi žuti karton i isključuje ga iz igre.

2.Video – 16.minut prvo poluvrijeme, Siniša Ivančević ne dosuđuje uopšte prekršaj nad našim igračem koji je očigledan i koji zahtjeva sankcionisanje počinioca žutim kartonom.

3. Video – 21.minut drugo poluvrijeme, Siniša Ivančević, zvani Sheriff, i ne pomišlja da sankcioniše počinioca prekršaja žutim kartonom.

4. Video – 38.minut drugo poluvrijeme, Željko Dragičević i ne pomišlja da sakciniše počinioca prekršaja žutim kartonom.

5. Video – 3.minut prvo poluvrijeme, Željko Dragičević uopšte ne dosuđuje prekršaj nad našim igračem.

Sarkastična je činjenica da prilikom svega ovog gore prikazanog odmah smo imali prijetnje sudija, da ako progovorimo riječ, citiramo:”Letit ćemo svi napolje”.

Gospodo draga, “letit ” ćemo mi napolje.Nije uopšte problem, ako ste vi tako odlučili.

Trenutno nam možete raditi šta poželite, suditi kako želite, ali samo “trenutno”.

Ipak na kraju svega vi će te ostati “mali”, po ničemu dobrom zapamćeni, ali nas ne možete i nećete ugasiti, niti nam možete izbrisati našu bogatu historiju rezultata koje smo ostvarili.

Ustvari, vi o tome ništa i ne znate, jer ste očigledno zalutali u ovaj sport.Baš bi voljeli vidjeti vaše reference, na osnovu kojih bi naravno trebali da budete tu gdje ste sada.

Na kraju se svi moramo duboko zapitati do kada će ovakva dešavanja trajati?

Koji je idući klub, koji će objavljivati video isječke vaših namjernih grešaka i dokazivati istinu?

Da li su slijedeći upravo naši sinošnji rivali u narednoj sezoni ili će neko drugi biti obilježen s vaše strane?, stoji u objavi Kaskade.