Policajac jednom nogom u Prvoj ligi: Brotnjo sigurno u Banjoj Luci

Futsaleri Brotnja savladali su Policajac u Banjaluci sa 4:0 u prvoj utakmici play outa Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Brotnjo tako ima priliku u Čitluku da izbori opstanak u Premijer ligi u sezoni koja je bila prilično tegobna za njih. Već u trećoj minuti utakmice iskusni Kristijan Pantić pogađa za 1:0 i dugo je taj rezultat stajao na semaforu u jednoj borbenoj utakmici, a onda u finišu meča Brotnjo potapa Policajca. Ivan Marković u 34. minuti pogađa za 2:0, a onda u posljednjoj minuti on još jednim svojim golom i Darko Raguž stavljaju tačku na i.

Drugi meč igra se u srijedu u Čitluku, a ukoliko Brotnjo pobjedi ostaje u Premijer ligi BiH, a Policajac poslije dvije sezone napušta društvo najboljih. U slučaju pobjede Banjalučana serija se vraća u Borik na majstoricu.