Premijer futsal liga BiH

Kaskada savladala Tango i nastavila borbu za play-off

U drugom meču 11. kola Premijer futsal lige BiH, MNK Kaskada iz Gračanice je na svom terenu slavio protiv KMF Tango rezultatom 9:5.

MNK Kaskada

Brzo je domaća ekipa stigla do prednosti od 2:0 na samom otvaranju meča. Strijelci su bili Hasan Mujanović i Abdulah Hamidović.

Ipak Tango sa dva brza gola u 9. i 11. minutu stiže do potpunog poravnanja rezultata. Oba puta strijelac je bio Stefan Kuljanin.

Pet minuta prije odlaska na odmor novu prednost Kaskadi donosi Ibrahim Husejnović, ali u 19. minutu Tango ponovo hvata priključak i na 3:3 poravnava Vučina Šćepanović.

Ali nakon toga je uslijedio nalet domaćih igrača i dva pogotka sjajnog Adela Demirovića, te Kaskada na odmor odlazi sa prednošću od 5:3.

Isti igrač postiže i svoj treći pogodak već početkom drugog dijela.

Ibrahim Husejnović u 24. minutu sa svoja nova dva pogotka povisuje na 8:3.

Dva minuta kasnije Vučina Šćepanović drugim pogotkom na meču smanjuje zaostatak na 8:4.

Minut prije kraja novi pogodak za domaću ekipu, na 9:4 povisuje Nermin Gazibegović, da bi konačnih 9:5 postavio Nikica Purković u posljednje minutu.

U narednom kolu Kaskada gostuje kod Salinesa, dok Tango prvo u zaostalom meču 11. kola gostuje dočekuje FC Mostar SG ‘Staklorad’, a nakon će ugostiti i Seljak.

Trenutnu tabelu Premijer futsal lige BiH možete pogledati na ovom linku.

MNK KASKADA – KMF TANGO 9:5 (5:3)

Pridružite se našoj Viber zajednici i pratite sva dešavanja iz svijeta futsala u BiH i šire klikom na označeno polje ispod.