Premijer futsal liga BiH

Kaskadi kantonalni derbi na startu sezone

MNK Kaskada je u kantonalnom derbiju u prvom kolu Premijer lige BiH savladao novog premijerligaša tuzlansku Bosnu Kompred sa 3:1.

Ekipa iz Gračanice je povela samo što je krenula utakmica, a strijelac je bio Sead Buljubašić. Samir Isanović je iz penala pogodio za 2:0 u 16. minutu, da bi poluvrijeme zatvorio onaj ko ga je i otvorio, Sead Buljubašić golom za 3:0.

Gosti u drugom poluvremenu uspjevaju da dođu do gola. Zulić je pogodio u 24. minutu, ali je to ujedno bio i konačan rezultat meča, ispostaviće se. I jedni i drugi su imali priliku sa 10 metara da postignu pogodak u drugom dijelu, ali nisu uspjeli, pa je ostalo 3:1.

MNK KASKADA – MNK BOSNA KOMPRED 3:1 (3:0)
Dvorana “Luke”, Gračanica
Bez prisustva gledalaca
Sudije: Goran Ilić (Doboj) i Goran Ilinčić (Prijedor)
Strijelci: 1:0 Buljubašić 1, 2:0 Isanović 16(6m), 3:0 Buljubašić 20, 3:1 Zulić 24
Žuti kartoni: R. Spahić, Buljubašić, Huskanović (Kaskada), Zulić, Okačić, Spahić, Brkić (Bosna Kompred)

MNK KASKADA: Alibegović, Buljubašić, Husejnović, Huskanović, R. Spahić, Mustafić, Hankušić, Hodžić, Isanović, Nurkić, Hamidović, B. Spahić, Husić, Hrnjić  Trener: Zvonko Lugonjić

MNK BOSNA KOMPRED: Čizmić, Hadžialjević, Ramić, M. Hodžić, Spahić, B. Hodžić, Alibašić, Brkić, Beganović, Čorhodžić, Okačić, Zulić, Smajlović, Memić  Trener: Mirsad Ovčina

Izvor: sport1.oslobodjenje.ba