Premijer futsal liga BiH

Seljak odličnom igrao savladao Slogu

Futsaleri Seljaka su u prvom kolu Premijer lige BiH savladali Slogu iz Gornjeg Vakufa- Uskoplja na svom parketu sa 5:3.

I jedni i drugi su otvoreno krenuli, oba golmana su dobro branila, ali je nakon tri-četiri minute igre Seljak uspostavio potpunu dominaciju i gospodarili su igrom u prvom poluvremenu. To su naplatili sa tri postignuta gola, preko Domagoja Duvnjaka, Matea Kolobarića i Anta Semrena, a bilo bi i još da nije jako dobro branio Bećir Begović.

I nastavak susreta donosi jednu nekonkretnost gostiju koji se bude tek nakon što Mateo Kolobarić pogađa za 4:0 u 30. minutu. Nakon toga Zukan smanjuje na 4:1, ali odmah i Semren pogađa za 5:1. Sa još dva gola u 35. i 40. minutu Admir Zukan je kompletirao hattrick, ali je to i bilo sve u ovom susretu od Sloge, te su upisali prvi poraz.

MNK SELJAK – MNK SLOGA GV-U 5:3 (3:0)
Dvorana “Dalibor Perković- Dali”, Livno
Bez prisustva gledalaca
Sudije: Željko Dragojević i Siniša Ivančević (oba Sarajevo)
Strijelci: 1:0 Duvnjak 8, 2:0 Kolobarić 9, 3:0 Semren 12, 4:0 Kolobarić 30, 4:1 Zukan 31, 5:1 Semren 33, 5:2 Zukan 35, 5:3 Zukan 40
Žuti kartoni: Duvnjak, Ivković (Seljak), Demirović, Milanović (Sloga)

SELJAK:  Vidović, B. Maleta, Ivković, Kolobarić, Semren, Kojundžija, Brnić, F. Maleta, Ćećura, Duvnjak, Čačija, Ćenan, Krišto  Trener: Ivo Krezo

SLOGA:  Begović, Latić,  Em. Milanović, Kovač, Ivanković, Delić, Bilkan, Sušić, Demirović, Zukan,  Er. Milanović, Halilović, Nevistić, Luković  Trener:Sefir Gvozden

Izvor: sport1.oslobodjenje.ba