Kompletirano 13. kolo: Salines siguran u Mostaru

Posljednji meč 13. kola u Mostaru su odigrali Zrinjski i Salines. Uspješniji su bili tuzlanski Jarčevi sa 5-1.

Salines siguran protiv Zrinjskog

U Mostaru, u dvorani Bijeli brijeg tuzlanski Salines stigao je do nova tri boda pobjedom nad Zrinjskim rezultatom 5-1.

Dosta tvrdo prvo poluvrijeme završeno je rezultatom 1-0 u korist Salinesa, a strijelac je bio Srđan Ivanković u 2. minuti. Mogao je Salines na odmor otići sa većom prednosti, ali golman domaćih Udovičić je istaknuo se sa par odličnih intervencija.

Također, imali su i Mostarci svojih prilika u prvom dijelu, ali golman Seferović je bio na visini zadatka, te nije dozvolio da njegova ekipa ispusti vodstvo u prvom dijelu.

Drugo poluvrijeme Salines otvara sa dva brza gola. Prvo je Kocić iskoristio poklon domaće odbrane te pogodio za 2-0, a nakon toga Jarčevi su jeftino prodali prekid Zrinjskom te preko Ivankovića povećali prednost na 3-0.

U 34. minuti Džombić je oduzeo jednu loptu zadnjem igraču u odbrani Zrinjskog, te lagano pogodio za 4-0.

Samo minutu kasnije Arnautović na asistenciju Imširovića pogađa za 5-0.

Domaći su do jedinog pogotka stigli nakon uigrane akcije iz kornera, a Marić je pogodio za konačnih ZrinjskiSalines 1:5.

Sa ovom utakmicom kompletirano je 13. kolo Premijer futsal lige BiH, a rezultati su sljedeći:

Sloga – Brotnjo 2:4 / Seljak – Bosna Kompred 5:3 / Mostar SG – Kaskada 7:1 / Policajac – Sarajevo 3:5 / Zrinjski – Salines 1:5.

Vrh predvode Mostar SG sa 36 bodova, Salines sa 33, te Brotnjo i Sarajevo sa po 20 osvojenih bodova. U zoni ispadanja nalaze se Kaskada i Policajac sa po 10 osvojenih bodova.