Premijer futsal liga BiH

Velika pobjeda Sarajeva u Banjoj Luci

U sportskoj dvorani Borik u Banjoj Luci odigran je još jedan meč 13. kola Premijer futsal lige BiH između KMF Policajac – GFC Sarajevo.

Futsaleri Sarajeva u banjalučkom Boriku savladali su KMF Policajac sa 5-3 i tako Banjalučane poslali u opasnu zonu, odnosno, zonu ispadanja.

Odirali su gotovo savršenih 20 minuta igre gosti iz Sarajeva u prvom poluvremenu. Poslije nešto tvrđeg početka utakmice do vodstva dolaze u devetoj minuti kada Ibrahim Hršumović izbacuje na desnoj strani Emira Omerhodžića, a ovaj preciznim šutem iskosa pogađa za 1:0. Nedugo nakon toga, već je 2:0. Ovaj put Ibrahim Hršumović je sa golom spojio Amela Handžića, a kapiten Sarajeva postiže novi gol.

Domaći su već tada uveli višak u igru, Dragoslav Vučić je zadužio golmanski dres, ali nije on previše dao rezultate. Odbrana Sarajeva se dobro branila, a što je i prošlo Senad Poračanin je i danas jako dobro branio. U 12. minuti Sarajevo dolazi i do trećeg gola. Nisu domaći stigli izvršiti promjenu golmana, a to je surovo kaznio Muanis Duvnjak za 3:0. Sve je besprijekorno funkcionisalo kod Sarajeva u ovom poluvremenu, a onda u finišu prvog dijela odlučili su da poklone gol domaćinu. Hršumović je bio neoprezan, sada je sa golom spojio i svoga protivnika, a Dejan Pavlović takve poklone objeručke prihvata i pogađa za 1:3.

U nastavku susreta Policajac pokušava da se vrati, te do željenog gola stižu u 26. minuti susreta kada su dobili penal, a u gol ga je pretvorio Igor Mirković. Tada su već krenula uzbuđenja, svojstvena za utakmice Sarajeva. Bilo je tu i stativa, neopreznosti, a odličnu šansu za poravnanje domaći propuštaju kada je Poračanin bio neoprezan, ispala mu je lopta, a sudije su pokazale indirektan udarac. Ipak, Sarajevo se odbranilo, a onda su stigli i do četvrtog gola. Strijelac je bio ponovo Muanis Duvnjak koji je iskoristio zaklonjenost golmana Stanivukovića i provukao loptu pored njega u gol.

Ni tu nije bio kraj drame. Domaći sa viškom dolaze i do trećeg gola, kada je ponovo izostalo komunikacije u odbrani Sarajlija, lopta dolazi do Dragoslava Vučića koji pogađa za 4:3. Ipak, posljednju riječ u ovom susretu imao je i danas jako raspoloženi Ibrahim Hršumović. Svoju odličnu partiju odlučio je da kruniše golom za konačnih 5:3.

KMF POLICAJAC – GFC SARAJEVO 3:5 (1:3)
Sportska dvorana “Borik”, Banja Luka
Bez prisustva gledalaca
Sudije: Elvir Čilić (Jablanica) i Emil Husković (Mostar)
Strijelci: 0:1 Omerhodžić 9, 0:2 Handžić 11, 0:3 Duvnjak 12, 1:3 Pavlović 18, 2:3 Mirković 26 (6m), 2:4 Duvnjak 33, 3:4 Vučić 39, 3:5 Hršumović 40
Žuti kartoni: Maksimović (Policajac), Gligić (trener KMF Policajac), Đuderija (Sarajevo)

POLICAJAC: Stanivuković, Stojanović, Verić, Maksimović, Trifković, Radović, Vučić, Marinković, Pavlović, Đukarić, Munjiža, Glamočić, Mirković   Trener: Nikša Gligić

SARAJEVO: Poračanin, Jusić, Đuderija, Handžić, Duvnjak, Zulčić, Mršo, Klačar, Jokić, Sipović, Hršumović, Brkanić, Bilić, Omerhodžić  Trener: Nijaz Mulahmetović

Izvor: sport1.oslobodjenje.ba