Kompletna sezona stala u meč na Pecari: Remi Banovića i Hercegovine u prvoj utakmici finala doigravanja

Futsaleri Banovića i Hercegovine remizirali su danas u Banovićima u prvom meču finala doigravanja Prve lige Federacije BiH odigravši 5:5.

Sve će tako biti rješeno u revanš meču narednog vikenda na Pecari kada Hercegovina bude domaćin.

Povela je Hercegovina već u 3. minuti utakmice, a strijelac je bio Ivan Jurišić. Ipak, domaći preko Senahida Mujića i Armina Čehajića potpuno preokreću rezultat, te na poluvrijeme odlaze sa prednošću od 2:1. Armin Turić u 24. minutu povećava na 3.1, ali praktično samo što se krenulo sa centra gosti uzvraćaju udarac i preko Franje Skoka dolaze do 3:2.  Armin Turić je novim golom u 32. minuti ponovo odveo Banoviće na +2, 4:2, ali David Zovko i Franjo Mikulić u istoj, 36. minuti, pogađaju za 4:4 i pravu dramu u finišu.

Hercegovina do novog vodstva dolazi u 38. minuti drugim golom Ivana Jurišića, a remi domaćinu pogotkom u posljednjim sekundama donosi veteran, nekadašnji reprezentativac, sada trener- igrač, Maid Ramić.

MNK BANOVIĆI – MNK HERCEGOVINA 5:5 (2:1)
Sportska dvorana u Banovićima
Bez prisustva gledalaca
Sudije: Farik Kečo (Sarajevo) i Anel Puce (Mostar)
Strijelci: 0:1 Jurišić 3, 1:1 Mujić 12, 2:1 Čehajić 17, 3:1 Turić 24, 3:2 Skoko 24, 4:2 Turić 32, 4:3 Mikulić 36, 4:4 Zovko 36, 4:5 Jurišić 38, 5:5 Ramić 40
Žuti kartoni: Mikulić (Hercegovina)

BANOVIĆI: Ljevšić, Mešić, Čehajić, Mujić, Demirović, Bojić, Bundić, Velagić, Kovačević, Mehić, Ramić, Turić  Trener: Maid Ramić

HERCEGOVINA: Marušić, Mikulić, Jurišić, Skoko, Gašpar, F. Sesar, Ćuk, Čavar, Barbarić, Mušan, M. Sesar, Zovko  Trener: Marin Ćorluka