KRALJEVI DRAME! Sarajevo u sjajnom meču bolje od Sloge

U okviru drugog kola Premijer futsal lige Bosne i Hercegovine, GFC Sarajevo je u Skenderiji ugostio ekipu MNK Sloga. Konačan rezultat ovog susreta glasio je 5:4.

Prvi pogodak viđen je već u drugoj minuti utakmice, a strijelac je bio Nedžad Hodžić. Amel Handžić mu je poslao dugu loptu, on je maestralno primio i onda matirao Amera Delića. Brzo je uslijedio izjednačenja gostiju, a za njih je pogodio Emir Milanović u petoj minuti. Spetaljali su se domaći igrači, na centru su dvojica krenula na istu loptu i ona je sa centra završila u korneru. Na prekidu topovski šutira Milanović i donosi izjednačenje.

Samo jednu minutu kasnije novo vodstvo domaćina, a ovoga puta strijelac je bio Stefan Jokić koji donosi novo vodstvo. Sjajno su iskombinovali Duvnjak i Omerhodžić, ovaj drugi je uposlio svog pivota za novo vodstvo.

Novo izjednačenje desilo se u 13. minuti kada je Admir Zukan pogodio za 2:2.

Spektakl iz petnaeste minute nije potrebno dva puta ni spominjati, naime za samo jedan minut viđena su dva pogotka na obje strane. Prvo Emir Omerhodžić pogađa za 3:2 kada pronalazi nekako put lopti do gola, a onda kardinalna greška igrača Sarajeva na izvođenju auta na svojoj polovici. Nisu se najbolje sporazumili, lopta je stigla pravo u noge Emiru Milanoviću koji pogađa za 3:3.

Nastavak susreta donosi manje gola, ali ništa manje drame. Sarajevo brzo dolazi do novog vodstva. Ovaj put je iz slobodnog udarca jako lijepo pogodio za 4:3.  Gosti uspjevaju i to da vrate u egal. Senid Hodžić je šutirao, lopta pogađa stativu, a Sabahudin Petak je iz popravnog šalje u mrežu za 4:4.

Domaći su ostali i sa igračem manje na dvije minute nakon što je Aleksandar Railić pokazao drugi žuti karton zbog neprimjerne reakcije nakon njegovog zvižduka. Ipak, i to su sačuvali domaći i ušlo se u dramatičnu završnicu. Sarajevo do gola dolazi sa šest metara. Senid Hodžić je igrao rukom na gol liniji, pa sudijama nije ostalo ništa drugo nego da pokažu na penal. Siguran izvođač bio je kapiten Amel Handžić.

Nakon pogotka potpuna opsada gola domaćih sa viškom od strane gostiju. Dali su sve od sebe, stvorili su neke šanse, ali je odbrana na čelu sa Adnanom Delihasanovićem koji je branio drugo poluvrijeme uspjela da se odbrani i slavi drugu pobjedu na startu sezone.

U drugom duelu danas MNK Hercegovina je savladao ekipu MNK Kaskada sa 5:2 u gostima. Strijelci za Hercegovinu su bili Mario Mikulić sa hattrickom, te po jedan pogodak Darka Ivankovića i Davida Barbarića. U redovima Kaskade pogotke su postigli Avdo Huskanović i Nermin Okić.