Drama i u Čitluku: Doboj prokockao prednost i umalo napravio veresiju

Futsaleri Brotnja i Doboja podijelili su po bod na utakmici 2. kola Premijer lige BiH u futsalu odigravši u Čitluku 5:5.

Doboj, da je imao malo više strpljenja i koncentracije vjerovatno bi se kući vratio sa punim plijenom, ali brzopletost u finišu ih je koštala pobjede.

Brotnjo je povelelo u trećoj minuti golom Kristijana Pantića. Onda slijedi preokret Dobojlija, prvo pogađa Avgustinović za 1:1, a potom i Džombić za preokret i rezultat prvog poluvremena.

Vladimir Džombić je pogodio i u 28. minuti za 3:1, a Vladan Lukić onda pogađa i za velikih 4:1. Ante Mušan je uspio da smanji na 4:2 u 34. minuti, ali onda kako se bližio kraj susreta, tako je i sve više djelovalo da Dobojlije stižu do pobjede. Uspio je Vinko Prusina da smanji na 4:3 u 38. minuti i vrati dramu, ali je trećim golom Vladimir Džombić odveo ponovo Dobojlije na ugodnih 5:3.

Imao je Doboj šansu da kazni igru sa viškom domaćih i ode na 6:3, međutim nisu to uspjeli, a onda je prvo Marin Šunjić u posljednjoj minuti pogodio za 5:4, da bi Ante Mušan svojim drugim golom poravnao na 5:5. Mogle su Dobojlije napraviti i veresiju u ovom meču, a na njihovu sreću Brotnjo u posljednjim sekundama ne uspjeva da pošalje loptu u gol za pobjedu, tako da je ostalo Brotnjo – Doboj u odličnoj utakmici 5:5.

MNK BROTNJO – FC DOBOJ 5:5 (1:2)
Gradska dvorana u Čitluku
Gledalaca: 100
Sudije: Jasenko Pljevljak (Sarajevo) i Zoran Soknić (Istočno Sarajevo)
Strijelci: 1:0 Pantić 3, 1:1 Avgustinović 16, 1:2 Džombić 17, 1:3 Džombić 28, 1:4 Lukić 30, 2:4 Mušan 33, 3:4 Prusina 38, 3:5 Džombić 39, 4:5 Šunjić 40, 5:5 Mušan 40
Žuti kartoni: Vrcan (trener Brotnja)
Crveni karton: Ivan Marković (Brotnjo) 38

BROTNJO: Bevanda, Pantić, Mušan, Čećura, Milićević, Miloš, Marković, Prusina, T.Vučić, Raguž, K. Vučić, Šimić, Dujmović, Šunjić  Trener: Mirko Vrcan

DOBOJ: Bogdanović, Lukić, Omerčić, Martić, Džombić, Bjelić, Bundavica, Jugović, Marić, Ivanagić, Mirković, Avgustinović  Trener: Radoslav Ristić