FC Mostar SG

MOSTAR SG KAO BRZI VOZ PROTIV NEVESINJA

Mostar SG Staklorad je u okviru 17.kola ostvario očekivanu pobjedu u Mostaru protiv KMF Nevesinja sa 7:3. Sve je bilo riješeno već u prvom dijelu, koji su riješili u svoju korist sa čak 5:0.

Držali su nevesinjci sve do 9.minuta, a tada kreće kanonada domaćina. Do kraja poluvremena postižu čak pet golova. Zanimljivo je,da se pet različitih igrača upisalo u strijelce.

U nastavku se Mostar opustio ,što gosti znalački iskorištavaju i smanjuju na 5:2. Međutim, Mostar ubrzo preko Vesića i Ivankovića vraća stvari na staro mjesto. Pudar je u poslednjem minutu samo ublažio poraz za konačnih 7:3.

Mostar SG Staklorad u sledećem kolu putuje u Tuzlu na megdan Salinesu, dok nevesinjce na domaćem terenu čeka veoma bitan meč u borbi za opstanak protiv direktnog konkurenta KMF Brčko Zdravlje.

Mostar SG Staklorad – KMF Nevesinje 7:3

Dvorana USRC Midhat Hujdur – Hujka. Gledalaca: 300. Sudija: Romeo Primorac (Ljubuški). Pomoćnici: Vedran Marčinko (Mostar), Adis Duraković (Bugojno). Delegat: Dragan Čolić (Kupres).

Strijelci: 1:0 Vesić (9), 2:0 Kahvedžić (14), 3:0 Radin (17), 4:0 Bošković (19), 5:0 Pavlović (20), 5:1 Pudar (24), 5:2 Gutić (29), 6:2 Vesić (34), 7:2 Ivanković (10 metara – 39), 7:3 Pudar (40).

Žuti kartoni: Ivanković (Mostar SG Staklorad).

Mostar SG Staklorad: Galić, Aladžić, De Souza, Vesić, Pavlović, Hrkač, Radin, Kahvedžić, Babić, Bošković, Ivanković, Mušanović, Gosto i Džemić.

Nevesinje: Romović, Pudar, Miličević, Prodanović, Vučetić, Glogovac, Gutić, Drašković, Zečević, Jamina.