FC Centar

MOSTAR SG STAKLORAD SLAVIO U DERBIJU PROTIV CENTRA

Lider još jednom ove sezone bolji od Sarajlija. Futsaleri mostarskog Starog Grada savladali su večeras u maloj dvorani KSC Skenderija MNK Centar sa 5:2.

Gosti su poveli vrlo brzo. Igrala se treća minuta meča kada je Nermin Kahvedžić pogodio mrežu svog bivšeg kluba i doveo Mostarce u vodstvo. Nakon toga Centar ima četiri vrlo izgledne šanse za postizanje gola, no nisu uspjeli pogoditi mrežu Stanislava Galića. Imali su i gosti šanse, a Marijo Aladžić nije uspio da iskoristi kazneni udarac. Ipak, u 11. minutu gosti dupliraju prednost. Kristijan Radin je oduzeo loptu, a Vladan Vesić pogodio za 2:0. Nedugo nakon toga Centar konačno stiže do gola. Bilal Jelić je šutirao, Galić odbranio, ali se lopta odbila do Amela Handžića koji pogađa za 2:1. Do odlaska na odmor Mostarci promašuju još jedan kazneni udarac, ali i pogađaju još jednom mrežu Seferovića. Ovaj put strijelac je kapiten Aladžić, dok  Centar svoj kazneni udarac realizuje preko Amela Handžića i na odmor se odlazi sa prednosti 3:2. Tek što je počelo drugo poluvrijeme Mostarci ponovo pogađaju. Mrežu domaćina trese Josip Bošković. Ušlo se tada u jedan mirniji ritam igre, sa po nekoliko prilika, međutim sve do 38. minute nije bilo golova, a tada Josip Bošković pogađa za 5:2.

Izvor: sport1.ba