KMF Brčko Zdravlje

ŽELJO BOLJI OD BRČKOG

Željezničar stigao do važnih bodova protiv Brčkog u okviru 16.koča PFL BiH u borbi za opstanak.

Futsaleri Željezničara savladali su ekipu KMF Brčko Zdravlje rezultatom 4:3. Prvi dio susreta bolje otvaraju gosti koji su preko Savića stigli do prednosti u 3. minuti. Željezničar je nakon toga preuzeo inicijativu i stvarao prilike, a do poravnanja su stigli u 7. minuti preko Hodžića. Iako su do kraja prvog perioda stvarali prilike, nije bilo golova pa se na pauzu otišlo pri neriješenom rezultatu, 1:1. Drugi dio donio je pregršt uzbuđenja. Pogodaka nije bilo sve do pet minuta prije kraja susreta, a onda su gosti preko Buljubašića stigli do prednosti. Tri minute kasnije Hodžić ponovo poravnava rezultat u 38. minuti. Minutu kasnije potpuni preokret. Džafo postiže pogodak za 3:2, dok je Marković povisio na 4:2. Tanasković je postigao pogodak za goste u posljednjim sekundama, ali do novog poravnanja nisu stigli, pa su važni bodovi za opstanak u Premijer ligi BiH ostali u Sarajevu. Željezničar sada ima 18 osvojenih bodova i ‘preskočili’ su ekipu Brčkog na tabeli koja je osvojila bod manje u dosadašnjem dijelu sezone.

Izvor: sport1.ba