Mostar SG u “hercegovačkom derbiju” savladao ekipu Brotnja

Aktuelni bh. prvak, FC Mostar SG ‘Staklorad’, upisao je još jednu pobjedu, i to u “hercegovačkom derbiju” u okviru 13. kola Premijer futsal lige BiH, protiv MNK Brotnjo iz Čitluka rezultatom 5:2.

FC Mostar SG ‘Staklorad’ – MNK Brotnjo

U 3. minutu Mostarce je do prednosti doveo Bilal Jelić, a samo dva minuta Čitlučani pogotkom kapitena Kristijana Pantića uzvraćaju udarac.

Konačnih 2:1 u prvom poluvremenu postavio je Dejan Pavlović u 19. minutu.

Odmah na otvaranju drugog dijela prednost mostarske ekipe na 3:1 povisuje reprezentativac Srbije, Vladan Vesić, a sedam minuta kasnije gosti iz Čitluka zahvaljujući Branimiru Odaku hvataju priključak i smanjuju na 3:2.

U 31. minutu prednost od 4:2 u korist Starog Grada donosi Anel Radmilović.

Dva minuta prije kraja konačnih 5:2 postavlja Dejan Pavlović. Bio je to njegov drugi pogodak na meču.

U narednom kolu Mostar SG je trebao gostovati kod Leotara, ali Trebinjci su istupili iz Premijer futsal lige BiH, dok će Brotnjo na svom terenu ugostiti Kaskadu.

Trenutnu tabelu Premijer futsal lige BiH pogledajte na ovom linku.

FC MOSTAR SG ‘STAKLORAD’ – MNK BROTNJO 5:2 (2:1)