Premijer futsal liga BiH

Nova godina, stare navike: Mostarci i dalje sa svim pobjedama u sezoni

Futsaleri FC Mostar SG večeras su kao gost u susretu 10. kola Premijer lige BiH u futsalu rezultatom 4:1 savladali ekipu Brotnja, trećeplasirani tim lige, čime je nastavljena njihova perfektna sezona.

Mostar SG jedini ima stopostotan učinak u dosadašnjem dijelu sezone, a večeras je potvrdio da posjeduje dosta kvaliteta.

Gosti su u večerašnjem duelu silovito odigrali ranu fazu utakmice, a fenomenalni Nermin Kahvedžić je već do šeste minute skupio tri pogotka, pa je bilo jasno da će bodovi vrlo vjerovatno otići u Mostar.

Vrijedi istaći i fenomenalnu partiju oba golmana, s obzirom na to da su i gostujući čuvar mreže Stanislav Galić kao i domaći Andrijano Dujmović imali po nekoliko vrlo zapaženih intervencija i zaslužili su jako visoke ocjene za svoj nastup.

Marijo Aladžić je u 29. minuti pogodio za vodstvo gostiju od 4:0, a Marin Suton je u 39. minuti postavio konačnih 4:1.

Izvor: sport1.oslobodjenje.ba