Premijer futsal liga BiH

Odličan derbi u Tuzli: Salines prvi zaustavio aktuelnog prvaka BiH

FC Salines nanio je prvi poraz FC Mostar SG u ovoj sezoni. U zaostaloj utakmici 2. kola Premijer lige BiH Jarčevi su danas u malom “Mejdanu” savladali Mostar SG sa 5:3.

Bio je ovo odličan derbi, imalo se dosta toga vidjeti, a Salines stiže do pobjede i još jednom potvrđuje da je Predrag Rajić od domaćih snaga sklopio jednu kvalitetnu ekipu.

Salines do vodstva dolazi u 11. minuti utakmice. Pokušao je Stanislav Galić nakon uhvaćene lopte da je baci pred gol, nije uspio, ona je presječena, Admir Čorhodžić je pokušao da šutira nakon što mu je lopta došla, izblokiran je, ali iz popravnog uspjeva da je gurne na desnu stranu odakle Deni Imširović se odlučuje na šut i pogađa za 1:0.

Prednost je uduplana u 19. minuti poslije izuzetno lijepe akcije. Darko Milanović je ponovo imao svoj dan na golu Tuzlaka, sve je odbranio, a loptama je istovremeno hranio igrače naprijed. U jednoj takvoj akciji sjajno je nogom pogodio preko čitavog terena Denija Imširovića, ovaj odigrao u sredinu za Mirka Marinkovića koji rutinski to riješava za 2:0.

U 25. minuti je 3:0. Opet Darko Milanović gađa dugom loptom, ovaj put rukom, a sada Admir Čorhodžić je prihvaća i iz prve pogađa za 3:0. Neće Mostarcima biti nikakva satisfakcija što se jasno vidjelo da su sudije Dragojević i Ilić u ovoj situaciji napravili veliki previd jer je to trebala da bude lopta za Mostar SG, barem korner. Uzalud su im bili protesti, morali su ponovo krenuti sa centra.

Dvije minute kasnije Mostarci sa viškom dolaze do prvog gola. Marijo Aladžić kao golman-igrač je asistent, a Anel Radmilović strijelac. No, poslije toga Mostarci ne mogu sa viškom da pronađu put do mreže, a u nekoliko navrata i gube loptu, no Salines preko čitavog terena nije uspjevao da pogodi. Najbliže je bio Darko Milanović koji je pogodio stativu.

Ipak, Jarčevi meč prelamaju u 35. minuti. Mirko Marinković je odložio loptu lijevo, Benjamin Avdić šutirao, Galić mu je odbranio, ali na pravom mjestu je Deni Imširović i još jednom pogađa za 4:1. Nepunu minutu kasnije posao je završen. Deni Imširović je sada presjekao loptu, a Osman Beganović preko čitavog terena pogodio za 5:1.

Mostarci do kraja meča tek uspjevaju sa dva gola Vladana Vesića da smanje na 5:3 i tako postave konačan rezultat utakmice.

SALINES – MOSTAR SG 5:3 (2:0)
Dvorana Mejdan, Tuzla
Gledalaca: 100
Sudije: Željko Dragojević (Banja Luka) i Goran Ilić (Doboj)
Strijelci: 1:0 Imširović 11, 2:0 Marinković 19, 3:0 Čorhodžić 25, 3:1 Radmilović 27, 4:1 Imširović 35, 5:1 Beganović 36, 5:2 Vesić 39, 5:3 Vesić 40
Žuti kartoni: Milanović, Imširović (Salines); Kahvedžić, Vesić (Mostar SG)

SALINES: Milanović, Beganović, Arnautović, Imširović, Čorhodžić, Topić, Jašarević, Hankušić, Radujković, Smajić, Avdić, Marinković, Todorić

MOSTAR SG: Galić, Radmilović, Kahvedžić, Aladžić, Jelić, Ćesir, Omanović, Kalajdžić, Džemić, Šešelj, Vesić, Gosto