Premijer futsal liga BiH

Pobjeda za Anđela: Brotnjo siguran protiv Sloge

MNK Brotnjo večeras je u 4. kolu Premijer futsal lige BiH pobijedio Slogu iz Gornjeg Vakufa/Uskoplja sa 6:2.

Malonogometaši Čitlučkog Brotnja večeras su u okviru 4. kola Premijer futsal lige BiH bili domaćini MNK Sloga.

Sigurni, na svome parketu, su bili Čitlučani, koji su sa 6:2 pobijedili goste iz Gornjeg Vakufa/Uskoplja.

U 8. minuti nakon ubačaja iz kornera, efektno iz voleja, gol Delića pogodio je iskusni Suton.

Nakon jedne greške gostujuće odbrane, Pehar šutira i pogađa mrežu Delića, za 2-0.

Rezultatom 2-0 otišlo se na odmor.

Sloga bolje otvara 2. poluvrijeme. Bivši igrač Brotnja, Duje Nevistić, šutira, a lopta pronalazi put to gola. Igrao se 23. minut.

Minutu kasnije isti igrač postiže pogodak za izjednačenje, te utakmicu vraća u neizvjesnost.

Mreže su mirovale do 30. minute, kada na scenu stupa iskusni Zvonimir Ćavar. Sve je sam napravio pomenuti igrač i pogodio za novu prednost njegove ekipe.

Gosti nakon primljenog pogotka u igru uvode igrača-golmana. No, ipak nisu uspjeli stići do izjednačenja. Dvije greške gostujuće ekipe iskoristio je Ćavar, te dva puta pogodio prazan gol gostiju.

Za konačnih 6-2 u posljednjoj minuti utakmice pogodio je, iskusni, Marin Suton.

Vrijedi istakunti kako je Brotnjo ovu pobjedu posvetilo svome igraču Anđelu Čolaku, kojem je preminuo otac. Redakcija portala 4plus1.ba ovim putem izražava iskreno saučešće Anđelu, kao i porodici Čolak.