Radnik uspješan u prvoj domaćoj utakmici

Futsaleri Radnika iz Bijeljine slavili su i drugu pobjedu ove sezone, svoje debitantske u Premijer ligi BiH.

Semberci su u 3. kolu savladali Sarajevo 3:2, a ponovo je za protivnika nerješiva enigma bio “višak” Radnika, odnosno Danijel Ružičić kao golman-igrač. Iako je Sarajevo bilo spremno za ovu igru i uspješno su odolijevali veći dio susreta, Radnik je uspio tri puta da provuče loptu do druge stative i ostvari pobjedu.

Krenulo je već u drugoj minuti sa golovima. Davor Arnautović dijagonalom pronalazi Cvijetina Pavića na drugoj stativi, a on pogađa za 1:0. U 9. minuti Sarajevo stiže do izjednačenja. Edis Mršo je povukao loptu, šutirao, Ružičić brani udarac, ali odbija na nogu Anesu Džafi koji je siguran za 1:1.

Sve do 25. minute nije bilo golova, a onda 1:2. Bio je to korner za Sarajevo, na kratko je odbijena lopta, ali na nju “liježe” Anes Džafo i snažnim udarcem pogađa mrežu Ružičića za 2:1.

Ipak, radost gostiju nije dugo trajala. Praktično, u sljedećem napadu preslikana Radnikova akcija od prvog gola. Davor Arnautović dijagonalom na drugoj stativi pronalazi Pavića, a kapiten Radnika ne griješi, 2:2.

Do trećeg gola Radnik stiže u 28. minuti susreta. Opet je to bila duga akcija, Davor Arnautović dodaje do Miroslava Miljkovića koji se tu ubacio na pivota, a on produžuje do Mirka Marinkovića koji je neumoljiv za 3:2.

KMF RADNIK – GFC SARAJEVO 3:2 (1:1)
Dvorana Gimnazije “Filip Višnjić”, Bijeljina
Gledalaca: 300
Sudije: Siniša Ivančević (Banja Luka) i Vedran Marčinko (Mostar)
Strijelci: 1:0 Pavić 2, 1:1 Džafo 9, 1:2 Džafo 25, 2:2 Pavić 26, 3:2 Marinković 28
Žuti kartoni: Marinković, Tanasković(trener) (Radnik), S. Jokić, Halilović, Ajanović (trener), Muftić (sl.predstavnik) (Sarajevo)

RADNIK: Ružičić, Džombić, Marinković, Pavić, Arnautović, Savić, Jovanović, Ćulum, Perković, M. Trifković, Jović, Miljković, P. Trifković, Rakić

SARAJEVO: Halilović, Mršo, Džafo, Brkanić, Duvnjak, N. Jokić, Čovrk, S. Jokić, Ait, Sa. Trakić, Se. Trakić, Hodžić, Salihović