Sarajevo u derbiju kola visokim rezultatom pobijedilo Salines i preuzelo drugo mjesto

Futsaleri Sarajeva su u derbiju 15. kola Premijer lige BiH savladali Salines u gostima 8:3.

Sa dva gola Stefana Jokića u 2. i 5. minuti Sarajevo dolazi do 2:0, ali Davor Arnautović brzo vraća Salinesa u meč svojim golom. U 14. minuti Ibrahim Hršumović pogađa za 3:1, a odmah nakon toga i Anes Džafo za 4:1. Pred sami odlazak na odmor Jasmin Spahić uspjeva da pogodi za 4:2.

Samo što je počelo drugo poluvrijeme Anes Džafo još jednom pogađa, a onda slijede još dva brza gola Emira Omerhodžića i Ibrahima Hršumovića za ogromnih 7:2. Već tada bilo je jasno da pobjeda ide u Sarajevo, a do kraja smo vidjeli još po gol na obje stane, pogađali su Osman Beganović i po treći put Anes Džafo.

Vrijedna je ovo pobjeda Sarajeva u borbi za drugo mjesto i sada su pretekli Jarčeve na tabeli, imaju dva boda više.