Premijer futsal liga BiH

Neimarima prvo poluvrijeme: Zatagić obezbijedio prednost Zeničanima pred revanš

Futsaleri Neimara slavili su u prvom polufinalnom meču play offa Prve lige Federacije BiH za ulazak u Premijer ligu BiH protiv Konjica 6:5.

Neimari su fantastično ušli u meč i već u trećoj minuti imali su 3:0 poslije golova Mahira Karića, Sulejmana Salkića i Amara Šišića. Djelovalo je da su gosti u knockdownu zbog takvog starta utakmice, ali brzo su se oporavili i onda slijedi prvi preokret na utakmici. Do poluvremena, Konjic okreće sa po dva pogotka Senada Dizdarevića i Ivice Marića, 3:4.

Samo što je krenulo drugo poluvrijeme Emir Gekić pogađa za 3:5, ali onda slijedi preokret Neimara. Prvo drugim golom Mahira Karića dolaze do 4:5, a onda Hadis Krehmić nepunu minutu kasnije pogađa za 5:5. Konaćnih Neimari – Konjic 6:5 postavlja Seldin Zatagić u 40. minuti utakmice.

Revanš meč je na programu za sedam dana u Konjicu. U drugom meču, podsjećamo, jučer su Bubamara i FT Tešanj odigrali 1:1.