Seljak pregazio Tanga u Istočnom Sarajevu

MNK Seljak ‘Livno – Bus’ upisao je ubjedljivu pobjedu rezultatom 3:9 na gostovanju kod fenjeraša KMF Tango u Istočnom Sarajevu u okviru 12. kola Premijer futsal lige BiH.

MNK Seljak ‘Livno – Bus’

Livnjaci su odlično otvorili drugi dio prvenstva i sada u tri meča imaju tri pobjede.

U 17. minutu je Seljak imao visokih 0:4, a strijelci su bili Mile Zelenika dva puta, te po jednom Nikola Ivković i Marin Sesar.

Tango do odlaska na odmor pogotkom Stefana Kuljanina smanjuje na 1:4.

Gosti iz Livna nastavljaju sa sjajnom igrom i u drugom dijelu i do 36. minute stižu do ubjedljivih i rutinskih 1:9. U strijelce su se u drugom dijelu upisali Marin Sesar još dva puta, te Nikola Ivković, a mrežu Tanga su tresli i Anđel Čolak, kao i Dario Penava.

Domaći do kraja meča preko dvostrukog strijelca Mladena Lemeza smanjuju na 3:9 što je bio i konačan rezultat.

U idućem kolu Tango dočekuje Zrinjski, dok je Seljak domaćin tuzlanskom Salinesu.

Trenutnu tabelu Premijer futsal lige BiH možete pogledati na ovom linku.

KMF TANGO – MNK SELJAK ‘LIVNO – BUS’ 3:9 (1:4)