FC Salines

TANGO OPET BEZ POBJEDE KUĆI, OVAJ PROTIV SALINESA

Futsaleri Tanga i Salinesa odigrali su futsal ljepoticu u utakmici 17.kola i na kraju podijelili bodove odigravši 5:5.

U sjajnom meču Tango je potpuno dominirao utakmicom u prvih 20 minuta igre. Oni su bili ti koji su držali sve konce svoje igre u svojim rukama, poveli 2:0, i ništa nije ni slutilo da će se završiti kako je završilo.

Utakmicu je otvorio prilikom Dejan Debelnogić, no šutirao je pored gola. U 7.minutu tri prilike imaju Erić, Jusić, pa Marić, ali I dalje ostaje 0:0.

Prvu pravu šansu gosti imaju u 8. minutu. Imšić nije želio da bude sebičan, a trebao je, pa je propala sjajna prilika za goste.  Odmah iza toga Mehmed Ramić je prošao po strani kao brzi voz, šutirao, Delihasanović odbranio, a u posljednjem trenutku ispred Marinkovića odbrana domaćina blokira udarac.

U 15. minutu Tango stiže do gola. Maestralno je pogodio Ivica Marić. Delihasanović je bacio loptu, on u prijemu izbacio svoga čuvara, okrenuo se I zakucao loptu u mrežu Hodžića. Tek što je Tango postigao gol mogao je Salines izjednačiti. Isanović je gurnuo loptu na stranu za Muratovića, ali Delihasanović ponovo brani.

Jedan od najljepših poteza viđen je u 16. minutu. Debelnogić je iz kornera podigao loptu za Nermina Jusića, ovaj perfektno uhvatio volej, ali je lopta ostala na prečki gola Hodžića. U sljedećem napadu ipak dolaze domaći do novog gola. Hodžić je intervenisao ispred Eleza, ali lopta dolazi pravo na nogu Draganu Bjelici kojem nije bilo teško da matira danas veoma dobrog golmana Tuzlaka.

Do kraja poluvremena Tango ima još dvije sjajne šanse. Prvo šut Eleza brani Hodžić, a zatim Bjelica promašuje zicer. U posljednjim sekundama poluvremena Maid Ramić pogađa stativu pa se na odmor odlazi pri rezultatu 2:0 za domaće.

U drugom poluvremenu potpuno druga slika. Gosti su zagospodarili terenom, dok je Tango izgledao potpuno razbijeno. Već u 23. minutu Denisa Isanović sjajnu akciju kruniše golom. Nastavili su gosti u istom ritmu. Odigrali su akciju ‘’iz prve’’, Denis Isanović se našao pred golom, no uspjeli su u posljednji treutak da osujete taj napad domaći. Kapiten Salinesa, Denis Isanović, bio je najagilniji pojedinac gostiju u drugom poluvremenu pa u istoj minuti ponovo dolazi u šansu, ali Delihasanović sada brani.

I onda poslije nekoliko minuta praznog hoda i izgubljenosti na terenu samo je bilo pitanje kada će gosti poravnati. To se dogodilo u 29.minutu. Poslije kornera gostiju, Amera Hadžića lopta pogađa i završava u mreži.

Bio je to jak uarac za Tango, pa u 31. I 32. Minutu stižu gosti do velikog vodstva. Prvo je Edin Muratović šutirao, pogodio stativu, ali se lopta od golmana domaćih odbila u gol, da bi samo minutu kasnije u jeku napada Tanga udarac izblokiran, I uslijedila je brza kontra. Mirko Marinković je nesebično uposlio Maida Ramića kojem nije bilo teško da pogodi za 2:4.

Nisu se domaći predali. Zovnuo je Mirko Čampara tajm aut I odmah je to urodilo plodom. Nakon očigledng igranja rukom u šest metara dosuđen je penal, ali Ivica Marić šutira preko gola. Stisnuo je tada Tango, pa priliku ima I Slobodan Elez, no lopta ostaje na prečki, a zatm i šut Jusića sjajno brani Hodžić. Uveli su gosti višak i pokušali da minut-dva zadrže loptu u svojim nogama, što im je pošlo za rukom, ali onda Tango stiže do izjednačenja.

Prvo u 34. minutu Ivica Marić odrađuje sve sam na lijevoj strani, i pogađa malu mrežicu, a onda i Nermin Jusić iz kaznenog udarca porvanava rezultat.

Djelovalo je da Tango može do potpunog preokreta, ali u 37. minutu Edin Muratović pogađa za 5:4 šutem sa distance. Krenuo je Tango sa viškom i konačno na tridesetak sekundi do kraja Stefan Jokić pogađa za 5:5.

KMF TANGO – FC SALINES 5:5 (2:0)
Dvorana OŠ Aleksa Šantić
Gledalaca: 200
Sudije: Jasenko Pljevljak i Faris Kečo (oba Sarajevo)
Strijelci: 1:0 Marić 15, 2:0 Bjelica, 2:1 Isanović 23, 2:2 Hadžić 29 (ag), 2:3 Muratović 31, 2:4 Ma.Ramić 32, 3:4 Marić 35, 4:4 Jusić 36 (10m), 4:5 Muratović 37, 5:5 Jokić 40
Žuti kartoni: Jokić (Tango), Isanović, Muratović (Salines)

Tango:  Delihasanović, Debelnogić, Bjelica, Jokić, Elez, Curović, Kuljanin, Jusić, Hadžić, Marić, Popović, Erić, Šehovac, Kenjić

Salines: Hodžić, Imšić, Isanović, Marinković, Ma.Ramić, Muratović, Me.Ramić, Ćatić, Idriz, Pranjić, Imširović

Izvor: sportdc.net